Powstanie nowe przedszkole przy Poniatowskiego

Raszyn

W tym roku rozpocznie się budowa nowego przedszkola w Raszynie. Będzie funkcjonowało w nim osiem oddziałów.

O sprawie pisaliśmy niejednokrotnie. W 2014 r. budynek przedszkola przy ul. Poniatowskiego został rozebrany. Wówczas dzieci przeniesiono do placówki przy ul. Lotniczej. Na miejscu starego przedszkola miało powstać nowe. – Był to dość wysłużony budynek z elementami azbestu. Aczkolwiek nie były one groźne ponieważ znajdowały się w wewnętrznych, zabezpieczonych i krytych częściach konstrukcji. Przedszkole musieliśmy wycofać z użytkowania – mówi Andrzej Zaręba, wójt Raszyna.

Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie jest inwestycja, zwłaszcza, że w październiku 2015 r. na łamach naszego portalu włodarze zapowiadali rozpoczęcie budowy w tym roku. Kiedy zostanie wbita pierwsza łopata? – W tej chwili czekamy na uzyskanie pozwolenia na budowę, które powinniśmy otrzymać w ciągu kilku dni. Następnie na przełomie marca i kwietnia planujemy ogłosić przetarg na rozpoczęcie budowy. Oznacza to, że prace rozpoczną się niebawem. Mamy nadzieję, że przedszkole przyjmie dzieci już we wrześniu 2017 r. – podkreśla Zaręba.

Jak udało się nam dowiedzieć, nowe przedszkole zastąpi także dwie inne wysłużone placówki, które mają za sobą niejeden remont. Zaręba: – Dzięki tej inwestycji wycofamy z obiegu dwa punkty przedszkolne znajdujące się przy ul. Lotniczej i Godebskiego. W każdym z nich znajdują się dwie grupy dzieci, czyli razem cztery. Nowa placówka przyjmie osiem oddziałów, oznacza to, że oprócz wspomnianych przedszkolaków przyjmiemy jeszcze ok. 100 innych dzieci.

Raszyn na budowę przedszkola przy ul. Poniatowskiego przeznaczy ok. 10 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.