Powstanie nowa „wlotówka” do Otrębus

Otrębusy

Gotowy jest już wstępny projekt przebudowy ulic Toeplitza i Sadowej w Otrębusach. Zakłada nową nawierzchnię obu dróg, pojawienie się chodników i progów zwalniających.

Modernizacja obejmie odcinek od trasy 719 do skrzyżowania przy kościele w Otrębusach i fragment ul. Sadowej od ul. Sygietyńskiego do ul. Wspólnej. Na razie przedsięwzięcie jest we wstępnej fazie, gmina otrzymała pierwszy projekt zmian.

Co zmieni się na tych otrębuskich drogach? Pojawią się ograniczenia prędkości w formie szerokich, płytowych progów z łagodnym najazdem, znikną dziury w nawierzchni, pojawi się nowa. Na ul. Sadowej powstanie chodnik, a skrzyżowanie z ul. Toeplitza zostanie „wyniesione”. Skąd takie rozwiązanie na tych, wydawałoby się, niewielkich osiedlowych uliczkach? – Regulujemy ul. Wspólną. Jak kiedyś zrobimy ten odcinek drogi, będzie to jeden z głównych szlaków wjazdowych do Otrębus, pozwalający ominąć kawałek trasy 719 – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Prace mogą rozpocząć się w przyszłym roku. – Szykujemy dokumentację ze wszystkimi szykanami prawa budowlanego. Największym problemem jest odwodnienie. Z geometrią drogi kłopotu nie będzie. Do połowy listopada chcielibyśmy skompletować dokumenty. Jak to się uda, wstawimy tę inwestycję do budżetu na przyszły rok – zapewnia burmistrz Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.