Powstanie nowa, większa hala

Grodzisk Maz.

Inwestycji, również oświatowych, w Grodzisku nie brakuje. Do długiej listy przedsięwzięć niebawem dołączy kolejne. Miasto ma w planach budowę nowej hali sportowej przy Gimnazjum nr 3.

W grodziskim gimnazjum znajdującym się przy ulicy Lecha Zondka uczy się blisko 600 dzieci. Tak liczną grupą opiekuje się 50 nauczycieli. Kłopot w tym, że budynek, w którym działa szkoła nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom uczniów. I trudno się dziwić. Czterokondygnacyjny obiekt ma już swoje lata, powstał w 1969 roku. Początkowo mieściła się w nim Szkoła Podstawowa nr 5. Od 1999 r. siedzibę ma tu gimnazjum.

Placówka jest w dobrym stanie, ale… Bolączką obiektu jest sala gimnastyczna, która nie stanowi dobrego zaplecza sportowego. Ma się to zmienić. – Gimnazjum przy ulicy Lecha Zondka to nasza największa placówka tego typu. Uczy się w niej mnóstwo młodych ludzi. Kłopot jednak w tym, że istniejąca sala gimnastyczna jest mała. Dodatkowo w szkole brakuje kilku pomieszczeń – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Dlatego chcemy rozbudować tę placówkę. Głównie skupiamy się na budowie nowej hali sportowej, tak, by młodzież miała gdzie trenować – dodaje.

Gmina szuka właśnie projektanta, który przygotuje dokumentację pozwalającą na dobudowę nowej hali sportowej. Zgodnie z założeniami sala gimnastyczna będzie miała parkiet o wymiarach 24×30 metrów. Uzupełnieniem będzie zaplecze. Znajdzie się tu mała sala do ćwiczeń (ok. 100 mkw.) oraz zaplecze szatniowo-sanitarne. Nie zabraknie pomieszczenia socjalnego oraz niewielkich trybun –  zmagania młodych sportowców będzie mogło z nich oglądać 50 osób. Na przygotowanie planów projektant będzie miał 200 dni od chwili podpisania umowy. To oznacza, że dokumentacja projektowa powinna być gotowa pod koniec 2016 roku.

Pozostaje więc pytanie: kiedy ruszy budowa? – Prace budowlane będziemy chcieli rozpocząć w 2017 roku. Ze względu na inne przedsięwzięcia wcześniejsze rozpoczęcie tej inwestycji byłoby dla nas trudne. Myślę, że w ciągu roku uda się wybudować nową halę. Uczniowie mogliby z niej korzystać już w 2018 r. – twierdzi burmistrz Benedykciński.

Dziś jeszcze nie wiadomo jaki los czeka gimnazja. Decyzje na najwyższych szczeblach jeszcze nie zapadły. Co ciekawe, nawet w przypadku likwidacji gimnazjów obiekt przy ul. Lecha Zondka zostanie rozbudowany. – Niezależnie od wszystkiego w tym miejscu będzie działać placówka oświatowa – czy to gimnazjum czy szkoła podstawowa. Chcemy, by dzieci i młodzież miały tu dogodne warunki do nauki – podkreśla grodziski włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.