Powstanie łącznik Piastowskiej z Dolną

Pruszków

Mowa o nowej drodze, która ma powstać w Pruszkowie i łączyć ze sobą ul. Piastowską z ul. Dolną. Będzie to ważny element infrastruktury drogowej, zwłaszcza dla mieszkańców Malich.

Wyjazd w kierunku stolicy z pruszkowskiej dzielnicy Malichy nie stanowi większego problemu. Wystarczy z ul. Dolnej skręcić w Al. Jerozolimskie. Niestety sprawa inaczej się ma gdy kierowcy chcą wyruszyć w stronę centrum Pruszkowa. Wtedy trzeba udać się przez ul. Błękitną do al. Powstańców Warszawy i dalej jechać przez Pęcice lub przez Tworki i ul. Partyzantów. Równie trudno wyruszyć w kierunku Piastowa.

Problem ten zostanie rozwiązany. Miasto pracuje nad dokumentacja projektową dotyczącą budowy łącznika pomiędzy ul. Dolną a ul. Piastowską. Wówczas z ul. Piastowskiej będzie można skręcić w Al. Jerozolimskie w dowolnym kierunku. 

Na jakim etapie jest tworzenie projektu? – Projektant drogi uzyskał do chwili obecnej: warunki techniczne budowy kanału technologicznego, warunki techniczne budowy oświetlenia, warunki budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z MPWiK, warunki na przyłączenie do sieci oświetlenia ulicznego z PGE, opinię techniczną komunikacyjną wydaną przez Starostwo Powiatowe, opinię techniczną komunikacyjną wydaną przez Urząd Marszałkowski – poinformowało miasto za pośrednictwem Facebooka. 

Kiedy gotowa będzie dokumentacja projektowa? – Termin opracowania dokumentacji wraz z pozyskaniem Decyzji o Realizacji Inwestycji Drogowej to I kwartał 2018 r. – czytamy dalej. 

Po tym czasie będzie można ogłosić przetarg na budowę drogi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.