Powstaną nowe murale

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim wytypowano trzy budynki, których wygląd zewnętrzny zostanie zmodernizowany. Na szarych ścianach pojawią się kolorowe murale.

Grodziski magistrat kontynuuje zapoczątkowany kilka lat temu projekt kolorowania miasta. Płótnem dla murali zostają stare, często zniszczone i z pewnością nieciekawe ściany różnych budynków. Obiekty wybierane są pod względem ich dużej powierzchni i widoczności.

Postanowiliśmy sprawdzić czy w tym roku w Grodzisku Mazowieckim pojawią nowe murale. Jak udało się nam ustalić, wytypowano już trzy budynki, którymi zajmą się artyści. – Ostatnio padły dwie propozycje ze strony radnych aby pomalować dwa transformatory znajdujące się na osiedlach Teligi i Bairda. Trzeci z murali powstanie w grodziskich Łąkach na ścianie budynku, który mieści się na rogu ulic Ułańskiej i Granicznej – wyjaśnia Monika Kwiczak, główny specjalista samodzielnego stanowiska ds. utrzymania jakości w Grodzisku Maz.

Póki co nie wiadomo jakie dokładnie grafiki ozdobią szare ściany. – Dopiero będziemy ogłaszać konkurs na projekty, podczas którego wyłonimy najciekawsze murale – ucina Kwiczak.

Dotychczas w Grodzisku Mazowieckim powstało dziewięć takich malowideł. Pierwszy z murali wykonano na garażach przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Teligi. Widnieje na nich ogromny napis „Kocham Grodzisk Mazowiecki” oraz łódka na tle bezmiaru morza. Całość nawiązuje do samotnego rejsu byłego mieszkańca miasta Leonida Teligi. Kolejne murale namalowano przy siedzibie „wukadki”, nieopodal dworca PKP, na garażach przy ul. Armii Krajowej i Wólczyńskiej oraz budynkach przy ul. Radońskiej, Szczerkowskiego i Sadowej.

Ostatnie malowidło powstało w ubiegłym roku we wrześniu na transformatorze przy ul. Bałtyckiej (patrz zdjęcie). Obraz przedstawia zwierzęta żyjące w wodzie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.