Powstała rowerowa unia gmin

Region

20 marca w Podkowie Leśnej zostało zawarte porozumienie w sprawie współpracy miast i gmin na rzecz realizacji projektu pn.: „Rowerowa Unia Gmin Zachodniego Mazowsza”.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie w sprawie współpracy gmin z naszego regionu na rzecz integracji systemów rowerowych odbyło się 15 lutego w Nadarzynie. Informowaliśmy o tym tutaj.

Teraz porozumienie zostało podpisane przez czterech włodarzy: Podkowy Leśnej, Milanówka, Nadarzyna i Piastowa. – W spotkaniu poza wymienionym wzięli udział przedstawiciele gmin: Jaktorowa, Michałowic, Grodziska, Brwinowa, Lesznowoli, Raszyna i Pruszkowa. Oczywiście najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby, aby wszystkie gminy Zachodniego Mazowsza wyraziły akces przystąpienia do Projektu, dlatego liczę tutaj na szybkie podjęcie decyzji przez kolegów wójtów, burmistrzów i prezydentów z pozostałych gmin – poinformował Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Jaki cel ma podpisane porozumienie? Głównie integrację różnych systemów tzw. rowerów miejskich, ale również zwiększania dostępności infrastruktury rowerowej i ułatwienie korzystania z niej dla użytkowników.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Powstała rowerowa unia gmin”

 1. Makob7 pisze:

  Ścieżka rowerowa przydałaby się bardzo na odcinku Pruszkow – rogatki Warszawy (okolice skrzyżowania Ryżowej i jerozolimskich)
  Sporo osobo rano usiłuje dojeżdżać do pracy do Warszawy rowerem i dziś albo jadą alejami jwrozolimskimi i ryzykują życiem albo bardzo niewygodnymi i złe utrzymanymi poboczami wzdłuż alei . Można jeździć przez Pecice/michalowice ale to spore nadlozenie drogi.
  Może gminy wreszcie wpadły by na pomysł ze lichej jakości pobocza wzdłuż alei można zapewnie niedużym kosztem przebudować na ścieżkę rowerowa.
  Tak na marginesie wzdłuż alei często widzę idący pieszych. Dla nich to jeszcze większa mordęga szczególnie po deszczu gdy pobocza rozmoknięte…

 2. Greg pisze:

  Może wreszcie zajęliby się wsparciem dla ścieżki rowerowej wzdłuż WKD. Na razie gmina Brwinów jest przykładem totalnej bezradności, a WKD nie wyraża najmniejszego zainteresowania

 3. muszkin pisze:

  A Brwinów?? Nie, Brwinów nie przystąpi. „Piniendzy ni ma . I nie bęndzie”.

 4. cyklista pisze:

  Ot, ciekawostka taka… A co z tym projektem?: http://www.siskom.waw.pl/rowery-mazowsze.htm

  • aaa pisze:

   Tak, na stronie siskomu zawarte są bardzo ciekawe mapy…. na niektórych istnieje jeszcze informacja o województwie skierniewickim (np mapka 20, 23). hahaha

 5. none pisze:

  Czy można prosić o informację, którey gmin przystąpili do tej unii? Z artykułu wynika, że tylko Podkowa Leśna, Milanówek, Nadarzyn i Piastów – a co z pozostałymi? Pruszków, Brwinów, Michałowice, Grodzisk, Jaktorów, Raszyn, Lesznowola – też przystąpiły, czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły