Powstaje mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Region

Rozpoczęły się konsultacje społeczne mapy zagrożeń bezpieczeństwa w powiatach pruszkowskim i grodziskim. Mają zaowocować wykazem miejsc i zjawisk groźnych dla mieszkańców.

Tego typu mapa zostanie umieszczona na stronach internetowych komend powiatowych i co trzy miesiące będzie aktualizowana. Co się na niej znajdzie? Między innymi zagrożenia związane z przestępczością kryminalną, gospodarczą, narkotykową, wykroczenia i wypadki komunikacyjne. Dzięki temu lokalna policja będzie mogła lepiej rozlokować siły, czyli w dane miejsce wysłać np. większą liczbę patroli.

Z inicjatywą tego typu wykazu wystąpiła Komenda Główna Policji. Mapy powstaną nie tylko na poziomie powiatów, ale także kraju i województwa.

Ważnym etapem ich tworzenia są właśnie konsultacje społeczne. Na razie dotyczą one technicznych aspektów projektu, czyli co i w jakiej formie powinien uwzględniać. Po ustaleniu szczegółów przyjdzie czas na debaty z mieszkańcami. Na podstawie ich wniosków na mapę nanoszone będą niebezpieczne punkty. – Konsultacje mają na celu wypracowanie ogólnych założeń, optymalizacji zarówno źródeł jak i zakresu informacji, które będą wykorzystane przy tworzeniu „Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Mapa Bezpieczeństwa to jedna z form wizualizacji stanu bezpieczeństwa, gdzie znajdzie się wykaz zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, wykaz zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego sporządzony z uwzględnieniem rozkładu przestrzennego i czasowego – informuje asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.