Powroty, czyli będzie gorąco na drogach

Region

Powitaliśmy nowy rok, a więc czas wracać do codziennych obowiązków. Szykuje się gorący czas na regionalnych drogach. Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę.

W ostatnich dniach okazji do świętowania nie brakowało. Najpierw święta, potem sylwester i nowy rok. Każdy spędzał ten czas na swój sposób. Wiele osób zdecydowało się odwiedzić rodzinę bądź po prostu wyjechać i zrelaksować się. Nadchodzi czas powrotów. Większość kierowców planuje ruszyć w trasę w niedzielę.

Według policyjnych statystyk okres świąteczny na regionalnych drogach przebiegł spokojnie. Nie dochodziło do groźnych wypadków, kierowcy również wykazywali się rozsądkiem i nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Podobnie było w okresie sylwestrowo-noworocznym na drogach powiatu pruszkowskiego. – W dniach 31 grudnia-1 stycznia zanotowaliśmy jeden wypadek. Doszło do niego w Piastowie, w wyniku zdarzenia ucierpiała jedna osoba. W naszych statystykach zapisaliśmy dziewięć kolizji. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Czyn jednego został zakwalifikowany jako przestępstwo, drugi popełnił wykroczenie. Generalnie było spokojnie – opisuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na funkcjonariuszy czeka kolejne wyzwanie. Muszą zadbać o porządek na drogach podczas powrotów z kolejnego długiego weekendu. Jakby nie patrzeć niektórzy z nas mogli zapewnić sobie cztery dni wolnego. Trzeba jednak powoli wracać do codziennych obowiązków. – Apelujemy do kierowców, aby podczas powrotów zachowali szczególną ostrożność oraz rozwagę. Temperatura wyraźnie spadła, na drogach jest ślisko. Ważne, aby kierowcy pamiętali o konieczności dostosowania prędkości do panujących warunków. Każdy powinien mieć zapięte pasy. O swoim bezpieczeństwie muszą pamiętać również piesi. Powinni mieć przy sobie odblaski, aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu – mówi asp. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.