Powraca temat głośnych megafonów na stacji PKP

Pruszków

Mieszkańcy bloków położonych blisko stacji PKP w Pruszkowie znów zaczęli narzekać na zbyt głośne komunikaty o przyjazdach i odjazdach pociągów. Twierdzą, że po naszej interwencji sygnały nieco wyciszono, ale od kilku dni znowu jest głośniej.

Przez pewien czas był spokój, ale temat powrócił. Do naszej redakcji zwróciło się wielu czytelników z prośbą o ponowne zajęcie się temat zbyt głośnych megafonów. – Za pierwszym razem prośby o obniżenie głośności komunikatów nadawanych na pruszkowskim dworcu poskutkowały, dlatego kontaktuję się jeszcze raz. Od kilku dni znowu nie da się wytrzymać. PKP najpierw wyciszyło komunikaty, a teraz znowu rozgłośniło. W mieszkaniu nie da się wytrzymać. Megafony wyją od 5.00 rano do późnego wieczoru… – napisał do nas Marcin.

Nie brakowało też telefonów w tej sprawie. – Znowu PKP szaleje z tymi głośnikami. Dokładnie słyszę komunikat, o której godzinie przyjedzie czy odjedzie pociąg. A mam zamknięte okna! – mówił nam Krzysztof.

Ponownie zwróciliśmy się do PKP Polskie Linie Kolejowe, aby wyjaśnić kwestię zbyt głośnych komunikatów na stacji. Okazuje się, że spółka na bieżąco monitoruje sytuację. W dodatku w zeszłym tygodniu głośność komunikatów miała zostać nie zwiększona, a… obniżona.

– Reagujemy na każde zgłoszenie dotyczące głośności komunikatów podawanych na stacjach i przystankach. Także w Pruszkowie już kilkukrotnie sprawdzaliśmy system nagłośnieniowy. W zeszłym tygodniu głośność komunikatów została ponownie obniżona. W środę, czyli wczoraj obniżona została także głośność gonga – poinformował nas Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Problem w tym, że głośność należy wystroić tak, aby okoliczni mieszkańcy nie odczuwali dyskomfortu, a żeby pasażerowie mieli możliwość usłyszenia i zrozumienia komunikatu. – Ważne jest aby podawane komunikaty o przyjazdach i odjazdach pociągów były dobrze słyszane przez pasażerów na peronach oraz aby nie zakłócały spokoju okolicznych mieszkańców – dodaje Jakubowski.

Jak tłumaczy PKP PLK obecnie wartość głośności komunikatów wynosi teraz 1/4 mocy, w porównaniu do początkowych ustawień. W dodatku w porze nocnej sygnały mają być nadawane jeszcze ciszej niż w dzień.

Być może po obniżeniu głośności gonga wszystko uległo zmianie. Czekamy na informacje od Was pod adresem mailowym: kontakt@wpr24.pl. Skontaktujecie się również z nami pod numerem telefonu: 600 924 925.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Powraca temat głośnych megafonów na stacji PKP”

 1. czytelnik pisze:

  A czy Redakcja może się podjąć tematu tunelu na Błońskiej i przystanku PKP Parzniew? Nic tam się nie dzieje, nikogo nie ma na budowie, a od strony Pruszkowa dalej nie można bezpośrednio dostać się na peron a mamy już styczeń. Tunel z tego co pamiętam miał być gotowy w pierwszym kwartale 2019 roku. No cóż nie widzę tego. Może ktoś powinien się dowiedzieć coś w tym temacie.

 2. 05800 pisze:

  Wydaje mi się że mieszkańcy powinni napisać skargę do IMGW.To przez silny wiatr ktory niesie dźwięk z PKP.Masakra jakaś. Ludziom to sie nudzi.Jak scisza to bedzie dym ze nic nie słychać

 3. Kl pisze:

  A megafony na zewnątrz kościoła Kazimierza zainstalowane kilka lat temu? W lato od rana do nocy nadają msze na cały regulator. Koszmar dla mieszkańców.

 4. Fan pisze:

  To sprawa dla Martineza! Martinez nas zbawi.

 5. 20052000 pisze:

  czy w tym pkp plk pracują ociężali umysłowo
  czy to jest problem ustawić pokrętło z głośnością
  w tej sytuacji trudno się dziwić, że remont czy przedłużenie o parę metrów przejścia podziemnego zajmuje im rok, a za chwilę – dopiero co oddanego – kolejne dwa lata
  w tym czasie normalna firma jest w stanie postawić dwie galerie handlowe

 6. ŻBIKÓW pisze:

  Sygnał i zapowiedzi słyszałem i zrozumiale przy przy Poznańskiej przy rondze. Dramat

 7. mmmm pisze:

  Słyszałem zapowiedzi z PKP Pruszków w Parku Mazowsze. Jak to mówił Siara, „mają rozmach s……y!” :))

 8. DAR pisze:

  „W środę, czyli wczoraj obniżona została także głośność gonga” – TO CHYBA JAKIŚ ŻART ZE STRONY PKP

 9. Mat pisze:

  Megafon słychać w promieniu 1,5km hahaha, to jest komedia. Prosimy o poprawe

 10. anonim pisze:

  Na obecną chwile gong nie został ściszony.

 11. romadur pisze:

  gongu, nie gonga. Odmiana jak np. pociąg.

 12. mmmm pisze:

  W PIASTOWIE też powinni obniżyć „głośność gonga”, w okolicy słychać go mimo zamkniętych okien.

 13. vaus pisze:

  No już bez przesady, aktualnie nie jest głośno. Przed zmiana owszem, ale nie teraz.

 14. Eugeniusz pisze:

  A wiadomo kiedy będzie otwarty tunel pod stacją?? Jest porażka ze szlabanami!

  • ddyr pisze:

   TO jest prawdziwy problem. PROBLEMEM jest jeszcze 2 tunel w miejscu starego przejazdu, bo korki w godzinach szczytu na ulicy Promyka sięgają sklepu Awak.

 15. Gregory pisze:

  Przede wszystkim ten peron powinien być odsniezany, skuwany lód l, posypywany tak samo zejście. Bo do tragedii wiele nie trzeba. Kiedy wreszcie to przejście podziemne będzie gotowe? Czy ktoś w ogóle przy tym pracuje?

 16. Anonim pisze:

  Nie pozostaje nic innego jak protest na peronie lub dojściach do peronu. PKP jest głuche na wnioski pasażerów i pobliskich mieszkańców. Gdzie w tej sprawie są władze miasta? Dlaczego to mieszkańcy sami mają użerać się z PKP?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły