Powiatowa witryna w nowej odsłonie

Pruszków

Powiat pruszkowski chce być bliżej mieszkańców. Po szeregu zmian i usprawnień w urzędzie przyszła pora na zmianę strony internetowej. Ta ma być łatwiejsza w obsłudze i bardziej przejrzysta.

Władze powiatu pruszkowskiego podkreślają, że najważniejsza dla nich jest dobra komunikacja z mieszkańcami. A tę systematycznie próbują usprawnić, głównie poprzez wprowadzanie usprawnień zarówno tych w sferze technicznej, jak i medialnej. Pierwsze „zmiany” nastąpiły już w lutym ubiegłego roku, kiedy to powiat uruchomił swój profil na portalu społecznościowym Facebook, a nieco później powstało konto na Twitterze. Po blisko roku działania profil zebrał prawie 1300 „polubień”. Co można znaleźć na fanpage’u powiatu? Zapowiedzi imprez kulturalnych, wydarzeń z „życia powiatu” czy relacje zdjęciowe.

Kolejną bardzo ważną zmianą było stworzenie Wydziału Obsługi Mieszkańców w budynku pruszkowskiego starostwa powiatowego. WOM to miejsce, gdzie najważniejszy jest mieszkaniec i jego problem. W jednym miejscu można bowiem uzyskać potrzebne do załatwienia spraw informacje, złożyć dokumenty i wnioski. Interesanci nie muszą już biegać od pokoju do pokoju. Wszystko mogą załatwić przy jednym okienku.

Uzupełnieniem tych zmian jest nowa witryna urzędu. Ta została uruchomiona 29 stycznia. Mieszkańcy znajdą na niej m.in. sylwetki władz powiatowych wraz z informacjami o podległych im wydziałach, informacje o tym jak załatwić sprawę w formie „poradnika interesanta”, dane kontaktowe, a nawet kalendarz imprez kulturalnych. – Wyszliśmy z założenia, że jeśli modernizujemy obsługę i podwyższamy standardy, to również musi to dotyczyć obsługi klienta w sieci – mówi nam Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. – Nowa strona internetowa jest bardziej przyjazna i intuicyjna. Będzie jeszcze rozbudowywana – dodaje.

Nowa witryna powiatu pruszkowskiego działa obecnie w wersji beta. Jest na bieżąco uzupełniana i wyłapywane są błędy. Każdy, kto ma sugestie i uwagi może je przesłać na adres: kultura.promocja@powiat.pruszkow.pl. Wersja beta będzie działać około miesiąca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.