Powiat pruszkowski ze znacznym dofinansowaniem na projekty szkolne

Pruszków

Blisko 650 tys. zł otrzyma powiat pruszkowski ze środków unijnych na projekt: „Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów oraz rozwój indywidualnego podejścia do ucznia, zwłaszcza ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szkołach Powiatu Pruszkowskiego (L.O. im. T. Kościuszki w Pruszkowie, L.O. im. T. Zana w Pruszkowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie)”.

W ramach wyżej wymienionego projektu powiat chce rozszerzyć wiedzę matematyczno-przyrodniczą i teleinformatyczną uczniów. W planie również jest doskonalenie znajomości języków obcych. Uczniowie mogą spodziewać się zajęć pozalekcyjnych z programowania, biologicznych kółek doświadczalnych, dodatkowych zajęć z matematyki i języków obcych, a także wycieczki edukacyjne m.in. do Centrum Nauki Kopernik, Narodowego Muzeum Techniku czy Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Ale nie tylko uczniowie zostaną objęci programem. Nauczyciele będą mogli podnieść swoje kompetencje zawodowe np. przez przeprowadzenie szkoleń z nowoczesnych technik nauczania.

– To bardzo dobra wiadomość dla uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego, którzy będą mogli obserwować dalszy rozwój prowadzonych przez nas placówek. Jestem dumny z utrzymywania tak pomyślnego trendu w skutecznym pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych – mówi starosta pruszkowski Maksym Gołoś.

W szkołach pojawi się też nowy sprzęt teleinformatyczny i wyposażenie pracowni matematyczno-przyrodniczych. W Liceum im. Tomasza Zana powstanie mobilne laboratorium z pomocami do wykonywania doświadczeń z zakresu mechaniki, elektryczności, termodynamiki, magnetyzmu, optyki, chemii i biologii.

Wszystkie zamierzenia projektu mają być zrealizowane do 30 czerwca 2020 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.