Powiat i miasto z honorowymi wyróżnieniami

Region

Kapituła Odznaczeń Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przyznała honorowe odznaczenia. Powiat pruszkowski oraz Pruszków otrzymali Kulę Doskonałości. O co chodzi?

Kula Doskonałości do rzeźba ceramiczna ustawiona na drewnianym postumencie. Złożona jest z dwóch półkul, które dążą do bliskiego spotkania. Symbolizują one władzę samorządową wraz z jej lokalnymi podmiotami. – Zarząd Koła PSOUU w Pruszkowie doceniając wsparcie władz Miasta Pruszkowa dla działań Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych – miedzy innymi pomoc w pozyskaniu lokalu w Pruszkowie przy ul. 3 Maja 56 dla Warsztatów Terapii Zajęciowej, wykonanie drogi dojazdowej do budynku przy ul. 3 Maja 56 A w Pruszkowie przeznaczonego na nową siedzibę Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Górce” oraz wszelkie dotychczasowe działania nakierowane na tworzenie warunków włączania osób niepełnosprawnych intelektualnie w tok normalnego życia oraz zapewnienie wsparcia dla ich rozwoju i funkcjonowania przekazał to wyróżnienie na ręce Andrzeja Kurzeli Zastępcy Prezydenta Miasta Pruszkowa – napisano na facebooku Pruszkowa.

Czym sobie zasłużyło miasto? Pomogli w pozyskaniu lokalu przy ul. 3 maja w Pruszkowie dla Warsztatów Terapii Zajęciowej, wykonaniu drogi dojazdowej oraz w przeznaczeniu budynku na siedzibę Środowiskowego Domu Samopomocy „Na górce”.

Natomiast powiat wyremontował darowaną nieruchomość. – Zarząd Koła PSOUU w Pruszkowie doceniając zaangażowanie Powiatu Pruszkowskiego w remont i rozbudowę budynku przy ul. 3 Maja 56 A w Pruszkowie przeznaczonego na nową siedzibę Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Górce” oraz wszelkie dotychczasowe działania na rzecz osób niepełnosprawnych nakierowane na tworzenie warunków włączania osób niepełnosprawnych intelektualnie w tok normalnego życia oraz zapewnienie wsparcia dla ich rozwoju i funkcjonowania przekazał to wyróżnienie na ręce Maksyma Gołosia Starosty Pruszkowskiego – napisano na stronie powiatu pruszkowskiego.

Wyróżnienia przyznawano również za całokształt pomocy dla niepełnosprawnych, a co za tym idzie, włączania tych osób w tok normlanego życia oraz zapewnienie im wsparcia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.