Powiat chce stworzyć pomnik i zachęca do współpracy miasto

Pruszków

Władze pruszkowskiego starostwa powiatowego wyszły z inicjatywą stworzenia na terenie Pruszkowa pomnika upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Pruszkowskie obchody 11 listopada, czyli Święta Niepodległości obchodzone są pod pomnikiem Kościuszki na terenie Żbikowa. Organizacja uroczystości jest dość kłopotliwa, bowiem wymaga zamknięcia ważnego fragmentu ul. 3 Maja. Starosta pruszkowski Maksym Gołoś wyszedł z inicjatywą stworzenia w Pruszkowie miejsca, w którym wspomniane uroczystości mogłyby się odbywać. Tę ideę poparli radni powiatowi, a sam starosta przedstawił ją prezydentowi Pruszkowa i miejskim radnym.

Stosowną uchwałę popierającą ten pomysł uchwalili radni z powiatu. – W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w przyszłym roku proszę radnych o wsparcie inicjatywy, tak żebyśmy mogli za rok w przestrzeni Pruszkowa, stolicy powiatu pruszkowskiego, świętować odzyskanie niepodległości w miejscu, które będzie dawać wyraz na przyszłe lata – mówił na listopadowej sesji rady powiatu Maksym Gołoś, starosta Pruszkowski. – Zapewniam państwa, że uzbrojony w taką uchwałę rozpocznę rozmowy z prezydentem Pruszkowa Janem Starzyńskim aby wspólnie, jak również przy współudziale innych samorządów z terenu powiatu pruszkowskiego, jak i stowarzyszeń pozarządowych, instytucji, środowisk i obywateli powiatu pruszkowskiego doprowadzić do realizacji tego ambitnego zadania. Zdajemy sobie sprawę że nie będzie to łatwe, bo jest mało czasu. Zdajemy sobie sprawę, że trzeba będzie wygenerować odpowiednie środki, ale takie wyzwania leżą w naturze Polaków i razem uda nam się to osiągnąć –dodał.

Powiatowi radni poparli tę inicjatywę. Starosta Maksym Gołoś zaprezentował pomysł władzom Pruszkowa i miejskim radnym w trakcie rady miasta. Przewodniczący Krzysztof Biskupski zapewnił, że miejscy radni wyrażą swoje stanowisko w tej sprawie na kolejnej sesji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.