Powiadom! Nie Toleruj!

Region

Ponad 50 tys. ulotek w taborze, informacje na monitorach w metrze i  pociągach Kolei Mazowieckich, bannery na stronach i portalach internetowych oraz plakaty na przystankach - to elementy kampanii społecznej  pod hasłem „Powiadom! Nie toleruj!”, mającej ograniczyć liczbę aktów wandalizmu w komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Będzie to już druga edycja wspólnej akcji ZTM, policji i straży miejskiej.

Pierwsza  odsłona akcji trwała od 10 czerwca do 10 lipca br. Drugi etap wystartuje 20 września i potrwa do 20 października. Kampanię przeciwko stołecznym wandalom organizuje Zarząd Transportu Miejskiego, Komenda Stołeczna Policji oraz Straż Miejska, przy współpracy z Kolejami Mazowieckimi i spółką AMS.

Jej głównym celem jest uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu oraz skłonienie do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach.

O zaobserwowanych zdarzeniach będzie można informować policję i straż miejską dzwoniąc pod numer alarmowy 112 i numer 986. Dodatkowo, straż miejska uruchomi możliwość powiadamiania służb za pomocą SMS, pasażerowie będą mogli przesyłać wiadomości tekstowe na specjalny numer telefoniczny 723 986 112.

Co roku Zarząd Transportu Miejskiego i przewoźnicy, m.in.  Miejskie Zakłady Autobusowe, Tramwaje Warszawskie, Metro Warszawskie oraz Szybka Kolej Miejska wydają miliony złotych na pokrycie szkód powstałych w wyniku działalności wandali. Poważne straty z tego tytułu ponosi także przewoźnik kolejowy – Koleje Mazowieckie.

Chuligani dewastują wszystko. W pojazdach – wybijają okna, kradną lub uszkadzają kasowniki, niszczą fotele i inne elementy wyposażenia, pokrywają szyby oraz ściany tramwajów i autobusów trudno usuwalnymi nalepkami i graffiti.

Bardzo często niszczone są także wiaty przystankowe – słupki, rozkłady jazdy, szyby i ławeczki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.