Powalczą o mandat radnego

Podkowa Leśna

Dwóch kandydatów będzie ubiegało się o mandat radnego w zbliżających się wyborach uzupełniających w Podkowie Leśnej. Mieszkańcy okręgu nr 5 wybiorą swojego przedstawiciela 10 kwietnia.

Wybory uzupełniające w Podkowie to efekt rezygnacji z mandatu przez Małgorzatę Stępkę, która została posądzona o potajemne nagrywanie rozmów służbowych. Radna nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Mimo to w listopadzie 2015 roku złożyła mandat, a kilka tygodni później komisarz wyborczy stwierdził jego wygaśnięcie. W związku z tym konieczne stało się wyłonienie nowego radnego.

Najpierw wojewoda mazowiecki wyznaczył termin wyborów. Następnie można było zgłaszać kandydatów do Miejskiej Komisji Wyborczej. Termin upłynął 10 lutego, z kolei do 1 marca przyjmowano listy kandydatów. O mandat radnego powalczą dwie osoby. KWW Mieszkańcy dla Podkowy zgłosił 22-letniego Szymona Czupryńskiego, a KWW Szacunek dla Podkowian 38-letniego Marcina Kalińskiego.

Wybory uzupełniające odbędą się 10 kwietnia. Swój głos będzie można oddać w godzinach 7.00-21.00. W wyborach wezmą udział mieszkańcy okręgu nr 5, który obejmuje ulice: Błońską 45–59 (numery nieparzyste) i 42–56 (numery parzyste), Helenowską 37–41 (numery nieparzyste) i 46A–52 (numery parzyste), Słowiczą 1–17A, Szpaków, Warszawską 10–28 (numery parzyste) i 19–37 (numery nieparzyste), Wróbla 1–15.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.