Potrącenie na ul. Długiej. Sprawcy i świadków brak

Pruszków

Pruszkowska policja ponownie apeluje do świadków potrącenia rowerzysty na ul. Długiej o pomoc w ustaleniu sprawcy. Rankiem 19 sierpnia kierowca czarnego volkswagena passata odjechał z miejsca wypadku i ślad po nim zaginął

Do zdarzenia doszło prawie dwa tygodnie temu na skrzyżowaniu ulic Długiej i Szkolnej na Żbikowie. W piątkowy poranek, około godz. 7.25 nieznany sprawca potrącił mężczyznę jadącego na rowerze i zamiast udzielić pomocy ofierze, odjechał z miejsca. Po czarnym passacie kombi pozostało tylko urwane lusterko. 51-letni rowerzysta w stanie ciężkim, z urazami wewnętrznymi, ranami głowy i klatki piersiowej trafił do szpitala, a tam na stół operacyjny.

„Rajd” kierowcy volkswagena zarejestrowała jedna z prywatnych kamer monitoringu. Na nagraniu widoczny jest fragment ul. Długiej sprzed miejsca wypadku i moment w którym czarny passat z dużą prędkością i w miejscu niedozwolonym wyprzedza inne pojazdy. I, jak na razie, to jedyny policyjny trop. – Niestety do chwili obecnej nie udało nam się ustalić tożsamości tego kierowcy. Nie zgłosił się do nas ani jeden świadek, choć to miejsce nie jest na odludziu i na pewno ktoś widział moment wypadku – mówi st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Liczymy, że ktoś jednak się do nas zgłosi. W terenie działają też dzielnicowi. Mam nadzieję, że ta sprawa nie zakończy się niewykryciem sprawcy – dodaje.

Świadkowie wypadku i osoby, które w piątek, 19 sierpnia, widziały w rejonie ul. Długiej czarnego passata, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie (ul. Kraszewskiego 8, tel. 22 604 62 13) lub z najbliższym komisariatem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.