Poszukują wolontariuszy do Szlachetnej Paczki!

Region

Rozpoczęły się poszukiwania wolontariuszy do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, która prowadzona jest w wielu miejscowościach z naszego regionu. Jeśli masz ukończone 18 lat i chciałbyś pomóc innym to nic nie stoi na przeszkodzie.

W ubiegłym roku Szlachetna Paczka połączyła prawie milion osób – rodzin, dzieci, darczyńców i wolontariusz – w całej Polsce. Pruszków wówczas zorganizował akcję po raz szósty, a wspracie trafiło do 24 rodzin. Mieszkańcy Piastowa przekazali prezenty ponad 20 rodzinom. Z kolei Szlachetne Trójmiasto, czyli Milanówek, Brwinów i Podkowa Leśna wsparły łącznie 42 rodziny. Paczki przekazywali też darczyńcy z Grodziska Mazowieckiego i Nadarzyna. 

Wewnątrz paczek znajdują się tak zwykłe dla nas, a niezwykłe dla wielu osób rzeczy – ubrania, buty, artykuły spożywcze, środki czystości, czajniki elektryczne itd. Warto zwrócić uwagę na to co nas otacza, być może ktoś naprawdę potrzebuje naszej pomocy, a my w pędzie codziennych obowiązków nie dostrzegamy smutnych twarzy. 

Szlachetna Paczka nie istniałaby gdyby nie wolontariusze. Każdy z nich pełni kluczową rolę. Wolontariusze docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają jaki rodzaj pomocy da im szansę na realną poprawę. To oni wchodzą do świata biedy, tam gdzie inni nie chcą bądź boją się wejść. A co ważne, wolontariuszem może być praktycznie każdy. 

– Chciałam pomagać mądrze. Zobaczyłam, że w Paczce pomagamy konkretnym rodzinom i to mnie bardzo przekonało ponieważ wiedziałam, że ta pomoc jest skrojona na miarę potrzeb rodziny. To nie jest przekazywanie zbędnych rzeczy – mówi Natalia, wolontariuszka Szlachetnej Paczki z kilkuletnim stażem.

Jak zostać wolontariuszem? To proste, wystarczy kilka chwil. Należy wejść tutaj i postępować zgodnie z komunikatami na stronie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.