Poszerzenie A2 coraz bliżej. Jest wykonawca dokumentacji

Region

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej potrzebnej do poszerzenia autostrady A2.

Zgodnie z założeniami autostrada A2 od Łodzi do Pruszkowa będzie poszerzona do trzech pasów ruchu w każdą stronę, a od Pruszkowa do węzła Konotopa po cztery pasy. Na początku tygodnia GDDKiA wybrała firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji dla odcinka A2 w województwie łódzkim. Dziś drogowcy wybrali wykonawcę dokumentacji dla odcinka w województwie mazowieckim.

– Wyłoniliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na poszerzenie A2 na odcinku od granicy z woj. łódzkim do w. Konotopa. Jeśli nie wpłyną odwołania planujemy podpisać umowę z Transprojektem Gdańskim w kwietniu br. Czas realizacji to 19 miesięcy od dnia podpisania umowy – informuje Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. — Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie dodatkowych pasów ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2 na terenie woj. mazowieckiego na długości ok. 43 km. Projektant wykorzysta pod dobudowę pasów ruchu szeroki pas dzielący, który został wybudowany podczas realizacji autostrady – dodaje.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Poszerzenie A2 coraz bliżej. Jest wykonawca dokumentacji”

 1. Wilku starszy oryginalny pisze:

  Brać się za robotę smierdziuchy! Nic nie robio tylko się wymundrza jeden z drugim a szczególnie ten urzedas wilku noga! Leń i bumelant! Idź do urzędu i zaoferuj jakąś pomoc bezinteresownie, np sprzątanie psich kup z trawników, to chociaż będzie pożytek!

 2. Wiki pisze:

  Patrząc na to załączone zdjęcie mam wrazenie ze ten lewy pas zbudowany od środka będzie się ocierał o filar wiaduktu 🙂

 3. dsada pisze:

  A dojazd do autostrady nadal będzie jednopasmową drogą bez pobocza prowadzoną przez środek miasteczek i wiecznie zapchana przez samochody DHL/DPD etc?
  Życzę powodzenia

 4. Wilku Starszy pisze:

  Proponuję już myśleć o rozbudowie Południowej Obwodnicy Warszawy do 4 pasów. Zwiększamy dopływ samochodów poszerzając A2, a odpływy pozostają bez zmian. Zauważcie, że już w trakcie modernizacji trasy katowickiej, gdy część kierowców wybierała jazdę A2, droga korkowała się w Konotopie. S8 oddana do użytku to sytuacja się unormowała, ale to wszystko do czasu poszerzenia A2. Problem wróci jeszcze większy.
  Rozbudowa S2 w przeciągu 10 lat to konieczność.

  • none pisze:

   Kiedy S8 została odddana do użytku? Jak przedwczoraj sprawdzałem, to nawierzchnia miejscami dopiero dojrzewała, sporo obiektów jeszcze było rozkopana. Chętnie się doinformuję w postępach.

   • Wilku Starszy pisze:

    Nie czepiaj się, mam na myśli najbliższy odcinek Przeszkoda-Paszków, gdzie został oddany do użytku ciąg główny na zasadzie przejezdności. Nie było jeszcze odbiorów, ale dużo ludzi tamtędy jeździ co odczuwa się na A2 oraz na S8 przed węzłem Opacz.

    • none pisze:

     A to, że odczuwa się na S8 przed Opaczą to potwierdzam. To, co się tam ostatnio wyprawia zakrawa o paranoję – korek potrafi się zaczynać zaraz za węzłem Janki.
     Osobiście uważam, że należałoby ten węzeł przebudować w trybie pilnym.

 5. Pruszkowianin pisze:

  Dlaczego w tym regionie wszystko robi sie od konca?! Ok, poszerzenie jest potrzebne, ale co nam z niego, skoro jedyna droga dojazdowa do A2 z najwiekszego miasta aglomeracji poza Wawa, to jednopasmowka! To nie rozwiaze zadnych problemow, a projekt remontu wiaduktu tylko scementuje te patologie! Zreszta znajac prawidla ruchu drogowego, to dodatkowy pas wygeneruje wiekszy ruch, wiec postoimy sobie w jeszcze dluzszym korku na wylocie z miasta. Dramat!

 6. Dr. Huckenbush pisze:

  Gdy już skończą budowę trzech pasów do Łodzi, okaże się że powinny być 4. U nas nigdy nie prowadzi się inwestycji patrząc do przodu, zawsze do tyłu.

  • Wilku Starszy pisze:

   Od Pruszkowa do Konotopy będą 4 pasy. Dalej w stronę Łodzi 3.

   • none pisze:

    Powinny być 4 aż do Wiskitek, gdzie sporo ruchu tranzytowego zjeżdża na 50tkę.

    • Wilku Starszy pisze:

     Rezerwa terenu pod wiaduktami jest na 3 pas. Chcesz mieć więcej to oznacza dodatkowe wykupy gruntów (które zdrożały, bo obok jest autostrada) oraz wyburzenie WSZYSTKICH zbudowanych na A2 wiaduktów. To jest gigantyczny koszt. Zresztą zacytuję:
     „Zamiast budować A2 na 2×4 i być zmuszonym wyburzać wszystkie wiadukty na trasie i stawiać od nowa (bo rezerwa jest tylko na 2×3) to warto trochę dołożyć i za te pieniądze wybudować ciągi alternatywne S10 (żeby Toruń i Bydgoszcz przestały jeździć A2+A1) i skrót do S8 pod Tomaszowem Maz (żeby do Wrocławia opłacało się jechać cały czas S8 zamiast A2+A1+S8).
     Do tego zaplanowana S7, no i warto zacząć coś robić w kierunku Dużej Obwodnicy Warszawy.

     Budujmy ciągi alternatywne, bo obszarowo i ludnościowo większy będzie zakres pozytywnego oddziaływania, niż gdy będziemy cały ruch kanalizować w jedną drogę. Gdzie mamy paraliż w razie wypadku albo remontu.”

     Na A2 jest obecnie sporo ruchu, którego docelowo tu być nie powinno. Zamiast pakować kasę w jedną drogę lepiej wyprowadzić ten ruch na inne drogi.

     • none pisze:

      No i co z tego, że trzeba wykupywać grunty i przebudowywać obiekty? To chyba normalne.
      Toruń i Bydgoszcz to akurat przez A2 nie jeżdżą, co widać na węźle w Łodzi, gdzie ten kierunek jest praktycznie nieobciążony. Co do S8 pełna zgoda. Ale do S7 to jeszcze bardzo daleka droga, a Duża Obwodnica Warszawy to na razie jest na etapie wczesnej kiełbasy wyborczej.

     • Wilku Starszy pisze:

      A po czym poznajesz, że ten kierunek jest nieobciążony? Bo jeśli po Google Maps to możesz dojść do fałszywych wniosków, tam są dwupasowe łącznice we wszystkich kierunkach, nie to co w Opaczu, więc spowolnień nie ma, co nie znaczy, że nikt tamtędy nie jeździ.
      Zresztą o czym tu w ogóle dyskutować, wejdź na Google Maps, wpisz sobie trasę z Warszawy do Torunia, Bydgoszczy albo Gdańska i zobacz jaką trasę Ci wyznaczy jako priorytetową, którędy jedzie się najszybciej. Tak, trasę przez A2 i A1.

 7. Dalej, nie bliżej. pisze:

  Coraz bliżej? W mediach ogólnopolskich pojawia się informacja, że pasy mają być oddane później. Prawdopodobnie mówimy nie o 2022, ale o 2024-25 roku. Chodzi o końcowy efekt, a nie o dokumentację projektową. Nie dajcie się ogłupiać pisowskiej propagandzie.

  • Dobrze poinformowany pisze:

   Totalna opozycja jak zawsze niezadowolona. Trzymaj tak dalej az żółć Cie zaleje:-) bedzie wiecej powietrza dla innych.

 8. realista pisze:

  Polska głupota i niegospodarność nie zna granic 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły