Postępy na budowie raszyńskiej hali sportowej

Raszyn

Przy ul. Sportowej w Raszynie trwa budowa wielofunkcyjnej hali sportowej. Sprawdziliśmy na jakim etapie są prace budowlane i czy termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Dodatkowo dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat zagospodarowania budynku.

Budowa hali sportowej wystartowała pod koniec pierwszego kwartału 2017 roku. Tuż obok rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Ks. I. Poniatowskiego w Ładach to jedna z większych inwestycji jakie realizuje w ostatnim czasie gmina Raszyn. Bryła budynku widoczna jest gołym okiem, podobnie jak rusztowanie rozstawione wokół powstającej hali. Jednak z uwagi na niskie temperatury elewacja nie jest wykonywana, dopiero gdy zrobi się cieplej robotnicy zajmą się ścianami zewnętrznymi.

Gros prac trwa we wnętrzu hali. – Wykonywane są prace wykończeniowe, wylewki, skończono już wszelkie instalacje – elektryczną, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, odwodnienia, wentylację, klimatyzację. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Trwa w trochę ograniczonym zakresie praca przy elewacji, ponieważ były mrozy to musieliśmy przerwać. Sprawy tynkarskie będą wykonywane gdy będą wyższe temperatury. Jest montowana winda, płytki wewnątrz pomieszczeń. W zasadzie trwają prace w każdym zakresie – mówi Andrzej Zaręba, wójt Raszyna. –  Na końcu będzie robiona wylewka hali głównej, ponieważ mamy zaprojektowane pod sufitem elementy wygłuszeń i w momencie gdy zostaną one w pełni zrobione, to będzie zrobiona wylewka i położona podłoga sportowa. Trwają też prace przy parkingach – dodaje.

Zatem wszystko wskazuje na to, że planowany termin oddania inwestycji nie będzie zagrożony (lipiec tego roku – przyp. red.). Jednak wybudowanie samego obiektu to nie wszystko. Gmina będzie musiała go jeszcze wyposażyć. Dowiedzieliśmy się, że na przestrzeni najbliższego miesiąca ogłoszony zostanie przetarg w tej sprawie.

Motywem przewodnim hali przy ul. Sportowej będzie podnoszenie ciężarów, ale nie zabraknie też sekcji bokserskiej. Zaręba: – Hala sportowa budowana jest w programie, który mówi o szczególnym znaczeniu dla sportu krajowego. Specyfiką tej hali jest dyscyplina podnoszenia ciężarów. Robimy to w porozumieniu z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów. Poprzez swój udział, to oni dali nam taki dodatkowy element, który był oceniany przez ministra sportu, kiedy udzielano nam dotacji na budowę hali. Tam będą trenować „poważni” sportowcy. Mamy pełnowymiarowe podesty do podnoszenia ciężarów, jest ich sześć sztuk – mówi wójt. I dodaje: – Jest też pomieszczenie dla sekcji boksu. Znajdzie się tam pełnowymiarowy ring bokserski. Same zawody będą odbywały się na hali głównej. Tam też będzie można ustawić podest do podnoszenia ciężarów czy ring bokserski. Będą też szatnie, pokoje dla trenerów, sędziów, część biurowa, pokój do odnowy biologicznej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.