Postawili zakazy, tylko po co?

Pruszków

Od niedzieli na ul. Chopina w Pruszkowie obowiązuje zakaz parkowania poza miejscami wyznaczonymi. Mieszkańcy i kierowcy zastanawiają się kto zdecydował się na taką organizację ruchu w tym miejscu.

W związku z budową galerii handlowej i przy ul. Sienkiewicza i konieczności przebudowy drogi (m.in. poprzez budowę rond) od 10 czerwca z ruchu wyłączony został odcinek ul. Sienkiewicza na odcinku od u. Stalowej do ul. Staszica. Ruch skierowano na objazdy wytyczone ul. Stalową i Chopina. Teoretycznie taka organizacja ruchu obowiązuje od maja. Wprowadzono tylko korekty polegające na zmianie pierwszeństwa na krzyżowce ulic Powstańców, Plantowej i Stalowej (te dwie ostatnie mają pierwszeństwo) oraz wprowadzono wspomniany już zakaz parkowania na ul. Chopina (nie dotyczy przeznaczonych do tego miejsc). 

To właśnie ta ostatnia zmiana wywołała falę niezadowolenia wśród mieszkańców, którzy nie mają gdzie zostawiać swoich aut.  – Gdzie ja mam zostawić swój samochód? Może ktoś mi to wytłumaczy? Przecież ulica jest na tyle szeroka, że normalnie tedy przejdzie i autobus i straż pożarna – mówi nam czytelniczka Katarzyna. – Informacji o zmianach też nigdzie nie było. O tym że nie wolno parkować dowiedziałam się w poniedziałek rano z… mandatu za wycieraczką – dodaje. 

O nową organizację ruchu zapytaliśmy w starostwie powiatowym. – Decyzja o zakazie parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi podyktowana jest zapewnieniem płynności ruchu na ulicy Chopina, którą poprowadzony jest objazd na czas remontu ulicy Sienkiewicza. Zdajemy sobie sprawę, że dla osób parkujących swoje auta poza miejscami do tego wyznaczonymi decyzja ta może wydawać się trudna, jednak podejmując decyzję o organizacji ruchu na tym odcinku musimy brać pod uwagę przede wszystkim kwestie przepustowości ulicy odpowiadającej wzmożonemu ruchowi aut w tym obszarze – poinformował na Krzysztof Bukowski, ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

Zapytaliśmy w starostwie czy jest szansa na przywrócenie na ul. Chopina pierwotnej organizacji ruchu. – Zbadamy tę kwestię – poinformował nas Bukowski.

Utrudnienia związane z przebudową ul. Sienkiewicza mają potrwać do września 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.