Porozumienie zawarte, zmiana wprowadzona

Raszyn

Trasa linii 703 nie uległa zmianie, jednak autobus zatrzymuje się na większej liczbie przystanków. To efekt porozumienia władz Raszyna i Nadarzyna.

Do tej pory mieszkańcy Wolicy i Janek mieli to dyspozycji tylko linię 711. Miało być inaczej. Latem ubiegłego roku prace prowadzone przy budowie odcinka drogi ekspresowej S8 wymusiły zmiany przebiegu linii 703, 711 i 733. Po zakończeniu robót na poprzedni szlak wrócił tylko jeden autobus. Mieszkańcy Janek i Wolicy mogli korzystać z usług linii 711. Z czasem stawało się to coraz bardziej uciążliwe. Mniej autobusów to mniejsze możliwości komunikacyjne.

W końcu nad problemem pochylili się włodarze Nadarzyna i Raszyna. Chodziło o kwestię linii 703, która przejeżdżała przez gminę Raszyn, jednak zatrzymywała się tylko przy centrum handlowym. Naciski mieszkańców sprawiły, że samorządowcy postanowili znaleźć rozwiązanie. – Zawarliśmy porozumienie z gminą Nadarzyn dotyczące zatrzymywania się autobusów linii 703 w Raszynie i Jankach –  mówi nam kilka tygodni temu Andrzej Zaręba, wójt Raszyna.

Gminy osiągnęły również porozumienie w kwestii finansowania i każda z nich będzie płaciła 20 proc. kosztów związanych z utrzymaniem autobusów. Włodarze chcieli, aby zmiany obowiązywały od 15 marca. Wiele w tej kwestii zależało od Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, który musiał dostosować rozkład jazdy oraz przygotować infrastrukturę przystankową. Wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik i mieszkańcy Janek oraz Wolicy mogą korzystać już z dwóch autobusów. –  Na wniosek Urzędu Gminy Nadarzyn od dnia 15.03.2016 r. od początku kursowania linii dziennych linia 703 będzie obsługiwać wszystkie przystanki znajdujące się na jej trasie na terenie Gminy Raszyn –  informuje ZTM.

Jak widać na poniższym zdjęciu tablice przystankowe zostały już zmienione:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.