Porozmawiają o planie zagospodarowania Gąsina

Pruszków

W najbliższy poniedziałek (19 lutego) w urzędzie miasta w Pruszkowie odbędzie się otwarte spotkanie o planie zagospodarowania przestrzennego dla Gąsina Przemysłowego. Do udziału mieszkańców zachęca prezydent Jan Starzyński.

Plan zagospodarowania to jeden z ważniejszych lokalnie dokumentów. Określa się w nim zasady, na jakich na danym terenie mogą powstawać nowe obiekty. Zapisy wskazują też czy mogą to być np. osiedla mieszkaniowe, domy jednorodzinne, czy też duże inwestycje o charakterze przemysłowym. Po uzgodnieniu takiego planu nie powinno być w przyszłości żadnych zaskoczeń.

W najbliższy poniedziałek w urzędzie miejskim w Pruszkowie odbędzie się dyskusja o planie dla Gąsina Przemysłowego. Swoje uwagi będą mogli zgłosić mieszkańcy. – Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński zaprasza na spotkanie dotyczące proponowanych zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania dla Dzielnicy Gąsin Przemysłowy, które odbędzie się 19 lutego o godzinie 17.00 w sali nr 21 Urzędu Miasta Pruszkowa przy ul. Kraszewskiego 14/16 – informują urzędnicy.

W projekcie mowa jest m.in. o zakazie lokalizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, z wyjątkiem obiektów infrastruktury technicznej i komunikacyjnej oraz o zakazie lokalizacji zakładów stwarzających zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi. Z całym dokumentem będzie można zapoznać się w poniedziałek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.