Porozmawiają o decyzji wojewody

Podkowa Leśna

Mieszkańcy Podkowy Leśnej chcieli wypowiedzieć się w sprawie ustawy metropolitalnej, jednak wojewoda mazowiecki unieważnił referendum. Sprawa zostanie poddana dyskusji podczas spotkania z burmistrzem, które odbędzie się 21 marca.

Ostatnie dni są niezwykle gorące w Podkowie Leśnej. Referendum w sprawie projektu określanego mianem „Warszawy 33+” miało odbyć się 2 kwietnia. Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki dopatrzył się jednak błędów formalnych. – 9 marca 2017 roku wojewoda mazowiecki uchylił uchwałę rady Miasta Podkowa Leśna o referendum lokalnym w tej sprawie, podając bardzo niespójną i pokrętną argumentację, dopuszczając się interpretacji intencji radnych naszego miasta – przedstawia na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Samorządowcy apelowali o przeprowadzenie konsultacji w sprawie projektu nowelizacji ustawy o ustroju m.st. Warszawy. Efektów brak. – Na początku lutego odbyło się spotkanie, na którym autorowi projektu Jackowi Sasinowi samorządowcy wręczyli petycję podpisana przez niemal wszystkich przedstawicieli samorządów „dotkniętych”  zmianami z apelem o wycofanie ustawy i procedowanie jej w trybie rządowym – zakładającym szerokie konsultacje społeczne nie tylko z korporacjami samorządowymi, ale przede wszystkim z mieszkańcami lokalnych społeczności. Obiecane wstrzymanie prac legislacyjnych, konsultacje i rozmowy – nic takiego się nie wydarzyło. Projekt jest w trakcie procedowania – wyjaśnia Tusiński.

Kolejną sprawą, która zostanie poruszona podczas spotkania z mieszkańcami będzie negatywna opinia grodziskiego starostwa w sprawie przebudowy ponad dziesięciu ulic. – Starosta grodziski po raz kolejny wydał negatywne opinie komunikacyjne dla wszystkich obecnie projektowanych dróg (wyjątkiem jest ul. Ejsmonda), żądając między innymi poszerzenia naszych pasów drogowych. Ta praktyka starostwa trwa od ponad 14 lat uniemożliwiając realizacje drogowych planów inwestycyjnych. Nie dają nic interpretacje ministra infrastruktury, spotkania, rozmowy, merytoryczna argumentacja – prezentuje włodarz Podkowy.

Spotkanie burmistrza z mieszkańcami odbędzie się 21 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK przy ul. Świerkowej 1.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.