Poranne utrudnienia na linii WKD [AKTUALIZACJA]

Region

Poranna awaria kolejki WKD na przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie znacznie utrudniła poranną podróż do stolicy. Sytuacja na szlaku powinna już wracać do normy.

Do usterki pociągu relacji Grodzisk MAzowiecki – Warszawa Śródmieście WKD doszło około godz. 7.00. – Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że ok. godz. 7.00 w rejonie przystanku osobowego „Warszawa Aleje Jerozolimskie” awarii uległ skład obsługujący kurs nr 114 w relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska (odj. 6:16) – Warszawa Śródmieście WKD (przyj. 7:16). Skład jest aktualnie spychany przez następny pojazd w kierunku stacji Warszawa Śródmieście WKD. Szacowany czas dojazdu na stację Warszawa Śródmieście WKD ok. godz. 7:55 – czytamy w pierwszym komunikacie przewoźnika.

Po godz. 8.00 WKD poinformowała, że uszkodzony skład został zepchnięty do stacji Warszawa Śródmieście WKD. – Po wykonaniu czynności manewrowych ze stacji Warszawa Śródmieście WKD ok. godz. 8.10 odjedzie pociąg w kierunku stacji Podkowa Leśna Główna – zapewniła WKD.

Ruch pociągów powinien powoli wracać do normy.

AKTUALIZACJA godz. 8.30:
Około godz. 8.20 zakończono czynnosci manewrowe na stacji Warszawa Sródmiescie WKD. Ok. godz. 8.30 wyprawiony został pociąg ze stacji Warszawa Srodmiescie WKD w relacji do stacji Komorów. Pociąg po dojeździe do stacji Komorów zostanie obrócony w relację powrotną do Warszawy ok. godz. 9.00.
Ok. godz. 8.35 ze stacji Warszawa Sródmiescie WKD zostanie wyprawiony pociąg nr 209 w relacji do Milanówka.

AKTUALIZACJA godz. 8.45:
Około godz. 8.40 ze stacji Warszawa Sródmiescie WKD wyprawiony pociąg nr 317 w relacji do stacji Podkowa Leśna Główna.
 

AKTUALIZACJA godz. 8.50:

Pociąg nr 317 ulega skróceniu do stacji Komorów. Ok. godz. 9.20 skład zostanie wyprawiony w relację do Warszawy. Pociąg nr 209 ok. godz. 9.20 dojedzie do Milanówka i zostanie wyprawiony w relację do Warszawy.

Najbliższy odjazd pociągu ze stacji Podkowa Lesna Główna w kierunku Warszawy ok. godz. 9.30.

AKTUALIZACJA godz. 9.20:
Najbliższe odjazdy ze stacji Komorów w kierunku Warszawy: 9.20, 9.40. Najbliższy odjazd ze stacji Podkowa Lesna Główna w kierunku Warszawy ok. 9.30.

AKTUALIZACJA godz. 10.00:
Przywracany jest rozkładowy ruch na linii.
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.