Poranek pełen kolizji

Region

Kolizja za kolizją – tak najkrócej można określić sytuację na drogach. Śliska nawierzchnia nie ułatwia życia kierowcom. Policjanci apelują o szczególną ostrożność.

Funkcjonariusze otrzymują zgłoszenia o kolejnych kolizjach. – Od godz. 6.00 odnotowaliśmy sześć kolizji. Praktycznie policjanci cały czas jeżdżą z miejsca na miejsce. W większości do zdarzeń dochodziło na drogach bocznych na trenie całego powiatu pruszkowskiego – mówi nam asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Z kolei przed godz. 8.00 w Falentach na ul. Droga Hrabska doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Obrażenia odniosło 5-letnie dziecko, które zostało przewiezione do szpitala – dodaje.

Na drogach powiatu grodziskiego funkcjonariusze odnotowali sześć zdarzeń. – Pięć z nich to kolizje. Z kolei w Międzyborowie doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów, gdzie ucierpiała jedna osoba. To ośmioletnie dziecko, które trafiło do szpitala – podaje asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Na trasie S7 pomiędzy węzłami Opacz i Salomea również nie brakowało kolizji. – Od rana doszło do 8 zdarzeń, w tym jednego wypadku. Dwie osoby zostały ranne. Zablokowany jest jeden pas w stronę Warszawy – przedstawia Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. – Warunki są trudne. Apelujemy o ostrożną jazdę, zachowanie odpowiedniej odległości od pojazdu jadącego przed nami, zdjęcie nogi z gazu oraz zasadę ograniczonego zaufania. Lepiej później dojechać do pracy, ale bez uszczerbku na zdrowiu – zaznacza asp. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.