Poradnia stomatologiczna przy Drzymały już otwarta

Region

Nowoczesna poradnia stomatologiczna rozpoczęła dziś działalność w budynku przy ul. Drzymały 19/21 w Pruszkowie. Placówka wykonuje pełny zakres usług stomatologicznych w ramach świadczeń gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Od zakładania plomb, po leczenie chorób przyzębia. W przyszłości planuje rozszerzenie działalności o ortodoncję.

Założenie jest takie, by pacjenci w jednym miejscu mogli uzyskać fachową pomoc, a wszystko w ramach usług NFZ na wysokim poziomie. O planach uruchomienia przy ul. Drzymały pełnoprofilowej poradni stomatologicznej pisaliśmy na początku stycznia (WPR nr 103).

Wówczas Mieczysław Brągoszewski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie prognozował, że placówka powinna zacząć przyjmować pacjentów pod koniec stycznia. Termin otwarcia poradni w dużej mierze zależał od załatwienia niezbędnych urzędowych formalności. Udało się je załatwić i od pierwszego lutego przychodnia zaczęła przyjmować pacjentów. Mogą się oni zgłaszać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–18.00.

O potrzebie utworzenia placówki stomatologicznej, która leczyłaby mieszkańców powiatu pruszkowskiego w ramach NFZ mogą świadczyć m.in. komentarze jakie otrzymaliśmy po styczniowej publikacji: „Gratuluję, nareszcie coś się dzieje w zakresie stomatologi. Społeczeństwo ubożeje i nie stać nas na plombę za ponad 200 zł”. – pisał użytkownik AA.

Poradnia została wyremontowana i urządzona z budżetu ZOZ-u. – Wszystko zostało wystylizowane w taki sposób, by pacjenci czuli się komfortowo. Zależało mi, by było to przyjazne miejsce – mówi dyrektor Brągoszewski. Poradnia swoją działalność rozpoczyna z dwoma fotelami stomatologicznymi. – Docelowo planujemy trzy stanowiska – dodaje dyrektor.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.