Poprzebijane opony na Chopina

Pruszków

Akt wandalizmu na ul. Chopina w Pruszkowie. W nocy z 23 na 24 lipca poprzebijano opony w kilkunastu samochodach. Policja szuka sprawcy bądź sprawców występków.

Do naszej redakcji zgłaszały się kolejne osoby, które podkreślały, że problem nie jest błahy. Kilkunastu kierowców poniosło poważne straty. Potwierdza to policja. – Na chwilę obecną otrzymaliśmy 6 zgłoszeń w sprawie poprzebijanych opon. Na miejscu policjanci ujawnili, że liczba przypadków jest zdecydowanie większa. Na ul. Chopina opony zostały uszkodzone w 23 pojazdach, z kolei na ul. Sobieskiego w 9. Do zdarzenia miało dojść w nocy z 23 na 24 lipca – podaje st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zeznania poszkodowanych to jedna sprawa medalu. Istotą jest ustalenie osób odpowiedzialnych za podziurawienie opon. W tym przypadku dużą rolę może odegrać monitoring miejski, którym objęta jest ul. Chopina. – Zapoznamy się z nagraniami i dokonamy ich analizy. W sprawie będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze – mówi pruszkowska funkcjonariuszka.

Kierowcy nie dopuszczają myśli, że sprawca mógłby pozostał bezkarny. Konieczność wymiany opon wiąże się ze sporymi kosztami. W sprawie cenne mogą okazać się zeznania świadków. – Na obecną chwilę sprawca bądź sprawcy nie zostali zatrzymani. Jeśli ktoś ma wiedzę w tej sprawie, proszony jest o kontakt z policją – apeluje st. asp. Dąbrowska. 

Do sprawy będziemy wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.