Poproś o kontrolę autokaru przed wyjazdem

Region

W praktyce dzieci z województwa mazowieckiego już rozpoczęły ferie. Policjanci przypominają o możliwości skontrolowania autokarów, przed wyjazdem na zimowisko.

Pierwsze wyjazdy na zimowiska zaczną się najprawdopodobniej już w najbliższy poniedziałek. Jeśli chcecie mieć pewność, że stan techniczny autokaru, którym będzie podróżować wasze dziecko poproście o pomoc policjantów. Podobnie jak w ubiegłych latach w czasie ferii mundurowi będą prowadzić kontrole.

Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzą czy autokar jest sprawny technicznie, wykonają przegląd ogumienia (kontrola bieżnika), skontrolują limit czasu jazdy. Policjanci sprawdzą również trzeźwość kierowcy.

Co zrobić, żeby mundurowi wykonali kontrolę?W Grodzisku Mazowieckim kontrole będą odbywały się w stałym punkcie kontrolnym przy ul. Chełmońskiego 33. Aby taka kontrola mogła być wykonana, organizator wyjazdu powinien z odpowiednim wyprzedzeniem przysłać do KPP w Grodzisku Maz. informację o potrzebie sprawdzenia, z podaniem terminu i godziny planowanego odjazdu i swoimi danymi kontaktowymi. Każdy kierujący po przeprowadzonej kontroli otrzyma protokół z jej przebiegu.

Na terenie powiatu pruszkowskiego również będzie działał punkt kontrolny. Będzie on uruchomiony od 15 stycznia w miejscowości Reguły na terenie parkingu przy ul. Kuchy (róg ulicy Powstańców) od strony torów WKD. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie będzie przyjmował telefoniczne (tel. 22 60 46 213) lub za pośrednictwem faksu (22 60 46 207) zgłoszenia kontroli. Numery telefonów, pod którymi można uzyskać informację o zasadach prowadzenia przedmiotowych kontroli: (22) 60 46 213, (22)758 60 81 – dyżurny KPP w Pruszkowie oraz (22) 723 41 70, (22) 753 40 45, (22) 723 73 37 – dyżurny KP Michałowice, Wydział Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie

Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.