Poproś o kontrolę autokaru przed wyjazdem

Region

Ferie zimowe już tuż, tuż. Dzieci z województwa mazowieckiego rozpoczynają zimowy wypoczynek już 13 lutego. Policjanci przypominają o możliwości skontrolowania autokarów.

Wyjazdy na zimowiska zaczną się już w najbliższy piątek. Jeśli chcecie mieć pewność, że stan techniczny autokaru, którym będzie podróżować wasze dziecko poproście o pomoc policjantów. Podobnie jak w ubiegłych latach w czasie ferii mundurowi będą prowadzić kontrole.

Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzą czy autokar jest sprawny technicznie, wykonają przegląd ogumienia (kontrola bieżnika), skontrolują limit czasu jazdy. Policjanci sprawdzą również trzeźwość kierowcy.

Co zrobić, żeby mundurowi wykonali kontrolę? – Kontrole będą odbywały się w stałym punkcie kontrolnym w Grodzisku Maz. przy ul. Chełmońskiego 33. Aby taka kontrola mogła być wykonana, organizator wyjazdu powinien z odpowiednim wyprzedzeniem przysłać do KPP w Grodzisku Maz. informację o potrzebie sprawdzenia, z podaniem terminu i godziny planowanego odjazdu i swoimi danymi kontaktowymi. Każdy kierujący po przeprowadzonej kontroli otrzyma protokół z jej przebiegu – zaznaczają grodziscy policjanci.

Na terenie powiatu pruszkowskiego również będzie działał punkt kontrolny. Punkt będzie uruchomiony na parkingu przy Tesco w Piastowie w godzinach od 6.30 do 7.00  w dniach od 11 do 26 lutego. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie będzie przyjmował zgłoszenia kontroli telefoniczne tel. 22 604 62 13.

Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.