Poprawią nam drogi

Region

Są już pierwsze efekty rozmów starostwa powiatowego z wykonawcami odcinka E autostrady A2 w sprawie poprawy stanu dróg lokalnych obszaru północnego Pruszkowa, służących obecnie również za drogi dojazdowe do budowy.

Po licznych protestach mieszkańców północnej części Pruszkowa, dotyczących zniszczeń nawierzchni dróg, spowodowanych przez ciężki sprzęt budowlany i ciężarówki dojeżdżające na budowę autostrady, powiat pruszkowski podjął rozmowy z wykonawcami.

W piątek 4 lutegopo raz kolejny w tej sprawie spotkali się przedstawiciele wykonawców i powiatu pruszkowskiego. Jak poinformował nas Sławomir Walendowski, zastępca szefa Wydziału Inwestycji i Drogownictwa pruszkowskiego starostwa, ustalono, że ul. Żbikowska na odcinku gruntowym (droga powiatowa) od ul. Ożarowskiej do ul. Rysiej zostanie utwardzona tzw. destruktem bitumicznym. Prace wykona powiat, ale materiał będzie pochodził od firmy Budimex, jednego z wykonawców pruszkowskiego odcinka autostrady. Budimex poprawi również nawierzchnię ul. Promyka na odcinku do ul. Przejazdowej do wsi Moszna.

Na najbliższy poniedziałek zaplanowano spotkanie z drugim z wykonawców odcinka E autostrady A2 – firmą Strabag. – Chcemy ustalić zakres prac, które firma zobowiąże się wykonać – mówi Sławomir Walendowski. Podkreśla, że jest również przygotowywane porozumienie o współpracy z wykonawcami – trwa obecnie dopracowywanie szczegółów. Powiat zobowiązał także wykonawców do utrzymania czystości na drogach wokół budowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.