Poprawią nawierzchnię przy grodziskim wiadukcie

Grodzisk Maz.

Drogowcy z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przygotowują się do remontu nawierzchni na DW579. Dla kierowców oznacza to... utrudnienia.

Droga wojewódzka 579 Kazuń Polski – Radziejowice przebiega przez centrum Grodziska Mazowieckiego. Droga stanowi dogodne połączenie z autostradą A2. Nawierzchnia jezdni nie jest w najlepszym stanie, więc zaplanowano jej remont. A dokładniej wymianę nakładki. – Na drodze wojewódzkiej 579 będziemy frezować nawierzchnię na trzech niewielkich fragmentach. Roboty nie są zbyt skomplikowane, więc jest szansa, że wykonawca zdecyduje się na prowadzenie ich pod ruchem. Wtedy samochody na poszczególnych odcinkach poruszałyby się wahadłowo – wyjaśnia Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Gdzie dokładnie będzie można spotkać drogowców. – Do naprawy mamy trzy fragmenty jezdni: łuk w rejonie ul. Traugutta, odcinek przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja (przed wjazdem na wiadukt) oraz odcinek 579 w kierunku autostrady tuż za wspomianym łukiem – podkreśla Burdon.

Póki co MZDW szuka firmy, która zajmie się remontem drogi. Otwarcie ofert zaplanowano na przełom marca i kwietnia. Wybrana firma będzie miała 60 dni od momentu podpisania umowy na wykonanie remontu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.