Popękany chodnik do wymiany

Podkowa Leśna

Chodnik na ul. Modrzewiowej w Podkowie Leśnej jest w fatalnym stanie. Podkowiański magistrat zaplanował jego modernizację. Prace mają ruszyć 25 kwietnia.

Planowany remont chodnika na Modrzewiowej dotyczy odcinku od ul. Wschodniej do ul. Sosnowej. Dla mieszkańców to dobra wiadomość. – Chodnik jest w fatalnym stanie. Popękane, krzywe płyty, które dodatkowo są zdeformowane przez korzenie. Mieszkańcy narzekają na betonowe płyty, które są śliskie. Teraz planujemy zakup nieco innych. Też będą betonowe, jednak ich powierzchnia będzie chropowata – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Modernizacja chodnika na Modrzewiowej rozpocznie się 25 kwietnia i tym samym zapoczątkuje szerszą akcję. – Prace powinny potrwać 10 dni. Rozpoczynamy akcję wymiany chodników w mieście. W większości są w fatalnym stanie. Niebawem planujemy ogłosić przetarg na przełożenie chodnika na ul. Głównej, od ul. Helenowskiej do cmentarza. To trasa często uczęszczana przez mieszkańców. Kolejne prace będziemy realizowali sukcesywnie – zaznacza burmistrz Podkowy.

To nie koniec drogowych działań miasta. Trwają prace związany z odbiorem ul. Akacjowej, której remont zakończył się kilkanaście miesięcy temu. – Zakwestionowaliśmy jakość nawierzchni. Asfalt na ul. Akacjowej popękał i tak tego zostawić nie można. Wykonawca uznał nasze uwagi i w ramach gwarancji położy nową nakładkę – mówi Tusiński.

Mieszkańcy Podkowy muszą przygotować się na utrudnienia w związku z modernizacją Modrzewiowej. Magistrat apeluje do kierowców o szczególną ostrożność i przestrzeganie czasowej organizacji ruchu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.