Ponad 2 tysiące pijanych kierowców w majowy weekend

Region

Od piątku do wtorku na terenie całego kraju zatrzymano 2268 osób, które prowadziły będąc pod wpływem alkoholu. Niemal połowa to pijani rowerzyści.

Podczas majówki policja prowadziła akcję „Bezpieczny weekend”, która miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach przez zwiększoną liczbę patroli i częstsze kontrole drogowe. Efekt? Zatrzymano ponad 2 tysiące pijanych kierowców.

Mimo ciągłego podnoszenia kar za jazdę na „podwójnym gazie”, liczba zatrzymanych właściwie się nie zmienia. W zeszłym roku zatrzymano 2335 pijanych kierowców, czyli o 67 więcej niż w obecnym. Jan Siniarski, pomysłodawca akcji społecznej www.ilemogewypic.pl, której celem jest poprawa odpowiedzialności związanej ze spożywaniem alkoholu uważa, że dla niektórych użytkowników dróg jazda po jednym czy kilku piwach to nie przestępstwo. Siniarski tłumaczy też, że już niewielka dawka alkoholu zaburza czas reakcji i prawidłową ocenę sytuacji na drodze, a przecież o uniknięciu tragedii często decydują ułamki sekund.

W czasie majowego weekendu, oprócz zatrzymania ponad dwóch tysięcy pijanych kierowców, na polskich drogach doszło do 420 wypadków w których śmierć poniosło 41 osób, a 547 zostało rannych.

Sprawdź „Wirtualny alkomat” na www.ilemogewypic.pl

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.