Ponad 120 mln za Nowolazurową

Region

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych za budowę pierwszego odcinka ul. Nowolazurowej zapłaci ponad 120 mln złotych. W środę drogowcy wybrali zwycięzcę przetargu, którym jest austriacka firma Strabag.

Zwycięska oferta opiewa na kwotę 123 459 172,43 zł. Budowa pierwszego odcinka Nowolazurowej ma potrwać 18 miesięcy. Zdaniem drogowców oferta Strabagu była najkorzystniejsza spośród wszystkich 15 złożonych propozycji.

Obecnie firmy, które przegrały w tym przetargu mają 10 dni na odwołanie. Później ofertę sprawdzi jeszcze Urząd Zamówień Publicznych. Drogowcy liczą na to, że pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Warszawski Ratusz na budowę Nowolazrowej przeznaczył 220 mln zł. Do tej pory na grunty i projekty wydał ponad 60 mln zł. Oferta złożona przez Strabag pozwala na zaoszczędzenie kolejnych pieniędzy.

Pierwszy odcinek drogi połączy Al. Jerozolimskie z ulicą Chrościckiego i będzie miał długość 2,6 km. Ulica będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Trasa przebiegnie wiaduktem nad linią kolejową Warszawa-Katowice i tunelem pod linią kolejową Warszawa-Poznań.

Nowolazurowa ma połączyć się z Lazurową. Takie rozwiązanie pozwoli kierowcom dotrzeć do trasy AK. Jednak na razie drogowcy czekają na pieniądze. Drugi etap tej inwestycji powinien rozpocząć się w latach 2014-2016.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.