Ponad pół miliona na pielęgnację drzew

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna zbiera środki na pielęgnację drzew w Leśnym Parku Miejskim. Miasto złożyło dwa projekty do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z nadzieją na otrzymanie dotacji. Wnioski Podkowy zostały pozytywnie rozpatrzone.

Miasto stoi przed dużym wyzwaniem. Krajobraz Podkowy jest wyjątkowy, jednak drzewa wymagają pielęgnacji. Trzeba je przyciąć, sprawdzić ich stan, a nie są to zadania łatwe. Pielęgnacja drzew często wiąże się z pracą na wysokości. Jeśli mówimy o prawie 2 tys. okazów wymaga to czasu.

Podkowiański magistrat ma tego świadomość. W urzędzie zdają sobie sprawę, że pielęgnacja drzew w Leśnym Parku Miejskim wiąże się również ze sporymi kosztami. W związku z tym Podkowa podjęła starania o pozyskanie środków zewnętrznych, które ułatwią realizację zadania. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdził dwa projekty złożone przez Podkowę. Miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie blisko 558 tys. zł. Całkowity koszt zadania wynosi ok. 620 tys. zł.

Zgodnie z przewidywaniami kwota ta pozwoli na wypielęgnowanie 1910 drzew. Działania w Leśnym Parku Miejskim rozpoczęto w ubiegłym roku. Wtedy wypielęgnowano 260 drzew. 

Warto wspomnieć, że prace mogą ruszyć dopiero jesienią. Czy starczy czasu na wypielęgnowanie drzew? Podkowa liczy, że uda się je rozpocząć nieco wcześniej. – Do połowy października mamy okres ochronny, ale chcemy zacząć prace wcześniej. Chcielibyśmy ruszyć 1 września – mówił nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Podkowa otrzymała również dofinansowanie w wysokości blisko 103 tys. zł na wypielęgnowanie 194 pomników przyrody na terenie miasta.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.