Ponad 8 tys zgłoszeń. Strażnicy podsumowali rok

Pruszków

W minionym roku pruszkowscy strażnicy miejscy przyjęli ponad 8 tys zgłoszeń. Interweniowali najczęściej przy „wykroczeniach przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji”, czyli m.in. przy nieprawidłowym parkowaniu.

Strażnicy mieli więcej pracy niż w poprzednich latach. – W roku 2017 przyjęto 8048 zarejestrowanych zgłoszeń dotyczących zagrożeń lub nieprawidłowości występujących na terenie miasta. Średnio w ciągu doby rejestrowano ich ponad 22. Jest to widoczna tendencja wzrostowa w ostatnich dwóch latach. Realizowane zgłoszenia pochodzą przede wszystkim od mieszkańców i innych podmiotów takich jak: Policji, monitoringu miejskiego, w tym również z działań własnych strażników miejskich oraz innych instytucji – informują strażnicy.

Częściej niż w ubiegłych latach o pomoc prosili bezpośrednio mieszkańcy. – Analiza danych w latach 2014 do 2017 pokazuje zwiększający się udział zgłoszeń dokonywanych przez mieszkańców, które w roku 2017 stanowiły ok. 78 proc. całości. Świadczy to również o dużym zaufaniu społeczności lokalnej do Straży Miejskiej w zakresie podejmowanych interwencji i ich skuteczności. Na przestrzeni ostatnich czterech lat obserwowany jest również stały wzrost liczby zgłoszeń dotyczących dwóch kategorii tj. nieprawidłowości w ruchu drogowym oraz zakłóceń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu – zaznaczają pruszkowscy strażnicy. – Zgłoszenia w tej kategorii stanowiły ponad połowę całości. Jest to najwyższy wskaźnik w analizowanym okresie. Wśród nich dominowały zgłoszenia naruszenia prawa w zakresie: zakłóceń ładu i porządku publicznego (4968); nieprawidłowości w sprawach czystości i porządku (2438); awarii urządzeń ulicznych i urządzeń infrastruktury miasta (614); awarii w budynkach (28) – dodają.

Strażnicy wystawili ponad tysiąc mandatów. Czterokrotnie częściej pouczali. Wnioski do sądu skierowano w ponad 200 sprawach. Najwięcej pracy mieli w Śródmieściu, gdzie wylegitymowali ponad 3,5 tys osób, podjęli ponad 4 tys interwencji ulicznych.

Całe sprawozdanie pruszkowskich funkcjinariuszy dostępne jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.