Ponad 5 milionów na kanalizację

Sękocin

Gmina Raszyn przystępuje do kolejnej inwestycji związanej z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Tym razem samorząd zajmie się uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej w Sękocinie Starym. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca kwietnia 2018 roku.

Raszyn konsekwentnie zajmuje się rozwojem infrastruktury kanalizacyjnej. – W ubiegłej kadencji wykonaliśmy inwestycje wodno-kanalizacyjne za kwotę blisko 100 mln zł. Dostaliśmy na ten cel ok. 60 mln zł. Realizowaliśmy to w trudnych raszyńskich warunkach, gdzie drogi są wąskie. Nie mieliśmy z tym większych problemów. Zyskaliśmy cenne doświadczenie, nie pozwalamy sobie na żadną prowizorkę – przedstawia Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn.

Teraz przyszedł czas na budowę kanalizacji w Sękocinie Starym. W postępowaniu przetargowym złożono dziewięć propozycji. Za realizację inwestycji będzie odpowiadała firma Kanwod, która wykonanie zadania wyceniła na ponad 5,1 mln zł. Termin zakończenia prac przewidziano na 30 kwietnia 2018 roku. – Wystartowaliśmy już z pracami tzn. podpisaliśmy umowę z firmą wykonującą inwestycję. 6 marca odbyło się spotkanie z mieszkańcami w szkole w Sękocinie. Pojawiła się liczna grupa, która uzyskała informacje na temat utrudnień. Wykonawca zobowiązał się tak wykonać organizację ruchu tak, żeby w jak najmniejszym stopniu dotykała mieszkańców. Może zdarzyć się, że czasowo pewne odcinki będą zamykane. Nie będzie miało to wpływu na dojazd do posesji, który będzie dostępny – tłumaczy Zaręba.

Raszyński urząd ma w planach kolejne inwestycje kanalizacyjne. Ogłoszono przetarg na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Jankach na ulicach Poniatowskiego i Godebskiego. Do 27 kwietnia raszyński urząd czeka na oferty potencjalnych wykonawców.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.