Ponad 3 mln zł na przebudowę „dwójki”

Grodzisk Maz.

Wybrano wykonawcę, który zajmie się przebudową budynku Zespołu Szkól nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. W planach jest m.in. rozbiórka starych klatek schodowych i budowa nowych, czy dostosowanie placówki do wymogów ochrony przeciwpożarowej.

Grodziska „dwójka” i teren znajdujący się wokół niej jest stale modernizowana przez włodarzy. Trudno się temu dziwić, bowiem obiekt powstał 25 lat temu. W skład całego zespołu szkół przy ul. Westfala 3 wchodzi podstawówka i gimnazjum – łącznie uczęszcza do nich ok. 1200 dzieci.

Już wkrótce rozpocznie się „mała” przebudowa budynku. Właśnie rozstrzygnięto przetarg, zwyciężyła firma Arbud z Radomia, która za wykonane prace zainkasuje ponad 3,2 mln zł. Co się zmieni? W pierwszej kolejności wykonawca będzie musiał rozebrać stare klatki schodowe oraz pomieszczenia sanitarne i gospodarcze. W zamian pojawią się dwie nowe klatki i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych – winda. Ponadto „na nowo” zostaną zrobione także wspomniane pomieszczenia.

Obiekt będzie dostosowany do wymagań przepisów ochrony pożarowej. Co to oznacza? Podstawówka i gimnazjum zostaną oddzielone od sali gimnastycznej oraz projektowanego nowego skrzydła dydaktycznego jako niezależne strefy pożarowe. W ramach tego zadania do modernizacji kwalifikuje się stolarka okienna i drzwiowa, pokrycie dachu oraz zewnętrzne fragmenty ścian. Wymieniona zostanie także instalacja hydrantowa, a budynek będzie wyposażony w przeciwpożarowy wyłącznik prądu. Krótko mówiąc będzie bezpieczniej.

Czas wykonania budowy nowych klatek schodowych wraz z windą, pomieszczeń oraz przystosowaniem budynku do obowiązujących przepisów pożarowych określono do 24 lutego 2017 r. Natomiast zakończenie wszystkich innych prac objętych zamówieniem nastąpi 25 lutego 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.