Ponad 24 mln zł na inwestycje

Brwinów

Wiemy już jak prezentuje się przyszłoroczny budżet gminy Brwinów. Choć plan finansowy gminy nie został jeszcze formalnie zatwierdzony, to raczej nie będzie znacznie zmieniony.

Jak prezentuje się przyszłoroczny budżet Brwinowa? Dochody gminy szacowane są na ponad 121 mln zł, to o ponad 20 mln zł więcej niż w roku bieżącym. O podobną kwotę wzrosły również planowane wydatki. W przyszłym roku gmina wyda 124 mln zł, z czego niespełna 25 mln zł pochłoną inwestycje. 

Sprawdziliśmy więc jakie przedsięwzięcia są zaplanowane na przyszły rok. Najwięcej, bo aż 5,5 mln zł, pochłone budowa sali gimnastycznej przy ZS nr 1. Koejne 1,6 mln zł gmina wyda na projektowanie i budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Owczarni. Ta inwestycja będzie nawet droższa od zaprojektowania i wybudowania przedszkola w Otrębusach (na ten cel Brwinów wyda 1,59 mln zł). Na liście najkosztowniejszych inwestycji znalazły się również: budowa obwodnicy wsi Moszna (1,5 mln zł), przebudowa ul. Mickiewicza i Żurawiej w Brwinowie – etap 1 (1,5 mln zł), III etap rewitalizacji Parku Miejskiego (1,2 mln zł) oraz przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 719 z ul. Piłsudskiego i ul. Kolejowa w Kaniach (1 mln zł). 

Dodatkowo gmina planuje zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego, zakup auta dla straży miejskiej, zaprojektowanie ścieżek rowerowych, zakup nowych urządzeń na place zabaw oraz budowę świetlicy wiejskiej w Domaniewie i zaprojektowanie podobnego obiektu w Kaniach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.