Ponad 200 milionów dla Mazowsza

Region

Gminy muszą przygotowywać i aktualizować programy rewitalizacji, jeśli chcą otrzymać dodatkowe środki na realizację zadań. Do rozdysponowania jest ponad 200 milionów euro.

Na Mazowszu nie brakuje obszarów, które potrzebują rewitalizacji. Tempo zmian i rozwój gospodarczy sprawiły, że utraciły one naturalne możliwości rozwoju. Tereny te nie pozostają bez szans. Wobec październikowych zmian prawnych, ustawa o rewitalizacji oraz Krajowa Polityka Miejska, rewitalizacja stała się jednym z ważniejszych obszarów działań.

Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowania na tworzenie programu rewitalizacji. W puli środków jest znaczna kwota, jednak dotacja wyniesie maksymalnie 200 tys. zł. Posiadanie programu umożliwia starania o dodatkowe środki na wykonanie zamieszczonych w nim zadań. – W naszym Regionalnym Programie Operacyjnym zabezpieczonych jest ponad 206 mln euro właśnie na rewitalizacje. Chcemy żeby projekty, które zostaną złożone na konkurs były odpowiednio przygotowane. Mam nadzieję, że po takich spotkaniach informacyjnych, będą one odpowiadały wymaganiom, które stawia Ministerstwo Rozwoju – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Głównym celem jest przeprowadzenie trwałych zmian społecznych i gospodarczych. Nie chodzi tylko o zmianę estetyki poszczególnych miejsc, lecz trwałe przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz rozwój społeczno-gospodarczy. W 2016 roku przewidziano 11 konkursów dotyczących rewitalizacji obszarów zdegradowanych i zmarginalizowanych. Posiadanie programu będzie jednym z kryteriów udziału w postępowaniach

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.