Ponad 2 mln dofinansowania na budowę żłobka

Pruszków

Władzom Pruszkowa udało się pozyskać dofinansowanie budowy żłobka w powstającym na Bąkach kompleksie oświatowo-sportowym. Ponad 2 mln zł przekaże na ten cel Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Uroczyste przekazanie promesy w tej sprawie odbyło się w czwartek. – W wyniku konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2018, prezydent miasta Pruszkowa pozyskał ponad 2 miliony złotych na budowę żłobka miejskiego w Pruszkowie. Promesę na kwotę 2.121.094 zł Prezydent Jan Starzyński odebrał z rąk Elżbiety Rafalskiej,Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest to największa kwota przyznana gminie w Województwie Mazowieckim (nie licząc Warszawy, do której trafi ponad 12 mln) – informuje pruszkowski urząd miasta.

Pieniądze, które otrzymał Pruszków przeznaczone będą na budowę żłobka w ramach kompleksu obiektów oświatowo-sportowych Żbików-Bąki. – Znajdzie się w nim miejsce dla 150 dzieci zamieszkujących miasto Pruszków. Oprócz żłobka w skład kompleksu wejdzie szkoła podstawowa i przedszkole. Żłobek i przedszkole zaprojektowano jako jeden budynek, natomiast szkoła podstawowa stanowić będzie oddzielny budynek. Nowoczesny żłobek i przedszkole zapewnią komfortowe warunki opieki i rozwoju najmłodszym dzieciom w mieście – zapewniają pruszkowscy urzędnicy.

Inwestycję władze miasta rozpoczęły w 2016 r. Termin oddania budynku do użytku to 1 września 2018 r. Całkowity koszt budowy samego żłobka wyniesie pond 8 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.