Ponad 1,5 miliona dotacji na drogę

Region

Środki zostaną przeznaczone na przebudowę drogi dojazdowej z Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej do węzła A2 w Pruszkowie. Zgodnie z planem, inwestycja powinna zostać zakończona do 30 września 2016 roku.

Modernizacja drogi nr 3111W, prowadzącej z Domaniewa do Brwinowa to jedno z najważniejszych tegorocznych zadań powiatu pruszkowskiego. Kierowcy wielokrotnie podkreślali, że stan nawierzchni jest fatalny. Liczyli na zmiany, które stopniowo następują.

W ubiegłym roku udało się przebudować drogę na odcinku od ul. Domaniewskiej do ul. Promyka. Obecnie prowadzony jest remont fragmentu od wiaduktu nad autostradą A2 do Moszny.  W tym przypadku chodzi o odcinek liczący 1,9 km. Celem podjętych prac jest budowa nowej nawierzchni oraz oznakowania. W ramach zadania zostanie wykonana również ścieżka rowerowa z kostki brukowej.

Przebudowa wiąże się z ogromnymi kosztami. Z pewnością cennym wsparciem na drodze do realizacji inwestycji będzie dotacja w wysokości blisko 1,6 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki oraz Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. – Gmina Brwinów przygotowała wniosek, który został podpisany przez zarząd powiatu pruszkowskiego. Pierwotnie wpisana została kwota 2,4 mln zł, jednak po rozstrzygnięciach przetargowych konieczna była korekta. Dofinansowanie może wynosi 50 proc. wartości inwestycji – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Inwestycja jest realizowana przez powiat pruszkowski, który wspiera gmina Brwinów. Łączny koszt realizacji zadania to ponad 3,1 mln zł. Warto pamiętać, że brwinowski magistrat ze środków własnych na ten cel przeznaczył 600 tys. zł. 

Należy nadmienić, że inwestycja jest realizowana w ramach rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.