Ponad 11 mln dofinansowania dla Nadarzyna. Wybudują ścieżki rowerowe i parking

Nadarzyn

Na samą budowę dróg rowerowych gmina otrzymała nieco ponad 6,9 mln zł. Natomiast parking w systemie „parkuj i jedź” zyskał 4,6 mln zł unijnego dofinansowania.

W ramach projektu powstaną ścieżki rowerowe: 6,2 km na odcinku Stara Wieś-Urzut-Rozalin, ponad 4,4 km w miejscowości Stara Wieś przy ulicach Pieczarkowej, Brwinowskiej, Tarniny, Głogowej, Jemiołowej i Grodziskiej, ponad 3,4 km wzdłuż drogi powiatowej Młochów-Krakowiany oraz blisko 3 km na odcinku Nadarzyn-Walendów.

Poza tym gmina zainwestuje w utworzenie centrum przesiadkowego wraz z parkingami dla samochodów, rowerów i komunikacji publicznej. O którym to zresztą już pisaliśmy, artykuł znajdziecie tutaj. Centrum zostanie wybudowane w głównej części Nadarzyna przy skrzyżowaniu ul. Granicznej z ul. Mszczonowską. Będzie to parking typu „parkuj i jedź”, z 225 miejscami postojowymi, osiem z nich zostanie przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a także 40 miejsc dla rowerów i 4 perony autobusowe. Przy parkingu powstanie także poczekalnia i punkt ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Wjazd na monitorowany parking będzie bezpłatny. Zostanie również wyposażony w elektroniczny system ewidencji wszystkich parkujących pojazdów.

– Myślę, że dla gminy Nadarzyn jest to bardzo ważna inwestycja. Mamy nadzieję, że usprawni to transport wewnętrzny. Mamy swoje plany. Będziemy próbowali tę inwestycję poszerzyć również o rozwój infrastruktury drogowej i rozwój własnego transportu. Powinno to usprawnić poruszanie się mieszkańców w obrębie gminy, jak również skomunikowanie z sąsiednimi miejscowościami. Chcielibyśmy wyprowadzić ruch z głównej części miejscowości Nadarzyn – mówi Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.