Pomóżmy Jagódce, dajmy jej nadzieję

Pruszków

3-letnia Jagoda z Pruszkowa. Nie siedzi, nie mówi, nie sygnalizuje głodu. W zestawieniu z jej dramatem nasze codzienne problemy są niczym. Pomóżmy dziecku, dajmy mu nadzieję i konkretne wsparcie.

Dziewczynka urodziła się zdrowa, uśmiechnięta. Po trzech miesiącach szok: Jagoda przeszła zapalenie mózgu oraz doznała krwawienia podpajęczynówkowego. Jej życie już nie jest takie same… Doszły też ataki padaczkowe.

Odwiedziliśmy Jagódkę. Nie siedzi, nie mówi, nie sygnalizuje głodu… Widok tak bezradnego dziecka, dla którego głównym „domem” jest łóżeczko robi wstrzasające wrażenie. – Jagódka wymaga opieki 24 godziny na dobę. Ale będziemy walczyć o jej zdrowie, o to, żeby kiedyś mogła samodzielnie żyć – mówi nam Anna, mama dziewczynki. Po zadbanym mieszkaniu hasał młodszy brat Jagódki. – Chcesz, żeby siostra wyzdrowiała? – Bardzo – odpowiedział. – Tak chciałabym zobaczyć radość w oczach mojego dziecka  – dodaje mama Jagódki.

Dziewczynka potrzebuje stałej rehabilitacji, leków, oraz specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego, a to wszystko kosztuje. Zresztą nie tylko to. Rodzice Jagódki robią co mogą, ale koszty leczenia dziecka przekraczają juz ich możliwości finansowe. Postanowiliśmy nie być obojętni na los dziewczynki i zorganizować zbiorkę niezbędnych dla niej rzeczy. Apelujemy do naszych Czytelników, firm: Pomóżmy małej Jagódce, dajmy jej nadzieję!

Co więc można przynosić do naszej redakcji przy ulicy Niecałej 10/2 w Pruszkowie,a trafi do dziewczynki? Przede wszystkim potrzebne są łóżeczko (z zabezpieczeniami) o rozmiarach 90 na 200 cm oraz krzesełko do karmienia dla 4-latki. Przynoście też ubranka – bluzki 116 cm, spodnie – 110 cm. Niezbędne są pieluchy (4) oraz chusteczki. Dla dziecka przydałaby sie również żywność (oczywiście z długim terminem spożycia). Chodzi o zupki Gerbera (od 1 do 3 lat), kaszki Nestle, herbatniki, budyń instant, kisiel instant, mleko w butelce lub kartonie, kakao Puchatek, płatki na mleko czekoladowe, rumianek.

Dary dla chorej Jagódki przynoście do naszej redakcji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Jesteśmy pewni, że ludzi o dobrym sercu będzie wielu. 

Przypomnijmy również, że każdy z nas może przekazać 1 proc. podatku dla Jagody. Także wtedy gdy prowadzimy własną firmę. W rozliczeniu w rubryce „Wniosek o przekazanie 1 proc. podatku należnego”, w polu „numer KRS” należy wpisać 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające” w polu „cel szczegółowy 1 proc.” trzeba wpisać 28269 Jagoda Wieteska. Wpłat można dokonywać również na konto fundacji Zdążyć z pomocą: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem: 28269 Wieteska Jagoda darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.