Pomogą wypełnić PIT za darmo!

Region

Masz problem z wypełnieniem PIT-a? Zwróć się do Stowarzyszenia Europa i My. Profesjonalne księgowe pomogą Ci wypełnić PIT za darmo, pod warunkiem, że 1 procent podatku trafi na konto stowarzyszenia.

Od 23 marca do 28 kwietnia w każdą środę i czwartek, w godz. 17.00 – 19.00, w Centrum Kultury na II piętrze (wejście A) dyżurować będą księgowe, które pomogą na miejscu wypełnić PIT. Wystarczy przyjść ze wszystkimi dokumentami, by uzyskać fachową, kompetentną i co najważniejsze bezpłatną pomoc przy rozliczeniu rocznym. Jedynym warunkiem skorzystania z doradztwa jest przekazanie 1% swojego podatku na rzecz grodziskiego Stowarzyszenia Europa i My (KRS 0000 119 073).
 
Stowarzyszenie Europa i My od 2004 posiada status organizacji pożytku publicznego. Zebrane co roku środki przeznacza na stypendia i dotacje dla lokalnych organizacji realizujących projekty mające na celu rozwój całego powiatu grodziskiego. – Wspólnie z partnerami i sponsorami przekazaliśmy do tej pory dotacje o ogólnej sumie ponad 160 tys. zł na lokalne działania – mówi Daniel Prędkopowicz.
 
Od 2006 roku Stowarzyszenie Europa i My dofinansowało 45 projektów m.in. w Baranowie, Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Nasielsku, Podkowie Leśnej, Pułtusku, i Żabiej Woli. W 2010 roku Stowarzyszenie stworzyło fundusz stypendialny dla dzieci pochodzących z mniej zamożnych rodzin.

– W Grodzisku i całym powiecie jest wiele utalentowanych dzieci. Często ich rodziców nie stać na posyłanie swoich pociech na dodatkowe zajęcia czy zakup niezbędnego sprzętu, np. sportowego, instrumentów czy farb – mówi Prędkopowicz – poprzez środki zebrane z kampanii 1% chcemy umożliwić rozwijanie talentów biedniejszych dzieci, aby zrównać ich szanse z rówieśnikami. Pierwszymi stypendystkami Stowarzyszenia są trzy studentki mieszkające w powiecie grodziskim. Środki zebrane w tym roku pozwolą na rozwój programu i zwiększenie liczby stypendystów.
 
Kto może przekazać 1%?
1% podatku dochodowego mogą przekazać wszyscy podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, od przychodów ewidencjonowanych, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, a także emeryci, pod warunkiem, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.
 
Jak przekazać 1% podatku?
Każda osoba posiadająca problem z wypełnieniem własnego PITu może przyjść w każdą środę i czwartek w godz. od 17 do 19 do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, gdzie na II piętrze w biurze stowarzyszenia zorganizowane są bezpłatne dyżury specjalisty ds. podatkowych. Księgowa pomoże wypełnić roczne zeznanie podatkowe.
 
Jeżeli ktoś samemu wypełnia PIT, wystarczy że po wyliczeniu swojego podatku, w rubryce H 124 zeznania podatkowego wpisze numer organizacji pod jakim widnieje ona w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS (0000119073). Podatnik wpisuje także kwotę, którą chce przekazać. Nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
 
Wypełniając roczne rozliczenie podatkowe, każdy ma możliwość zdecydowania o tym czy chce być anonimowy, czy też obdarowana organizacja ma poznać jego dane. Przekazane pieniądze są wpłacane organizacji za pośrednictwem Urzędów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.