Pomoc dla pogorzelców z ul. Pięknej

Pruszków

Pożar zabrał im niemal cały dorobek życia. Wspólnymi siłami możemy pomóc pogorzelcom z ul. Pięknej. W akcję zaangażował się Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa”.

9 stycznia po godzinie 22.00 wybuchł pożar kamienicy. Działania strażaków z powiatu pruszkowskiego zakończyły się dopiero kolejnego dnia nad ranem. Gdy ogień został ujarzmiony, a kłęby dymu opadły okazało się, że budynek nie nadaje się do zamieszkania. Z informacji strażaków wynika, że ewakuowano ponad 50 mieszkańców. Osoby te, ratując swoje życie uciekały z płonącej kamienicy zostawiając w środku cały dorobek życia. Na pomoc ruszyli: rodzina, przyjaciele oraz włodarze z Pruszkowa i nie tylko.

W akcję niesienia pomocy zaangażował się również Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa”. Na facebooku utworzono specjalne wydarzenie, dzięki któremu można na bieżąco śledzić informacje dotyczące pomocy dla pogorzelców (TUTAJ). W pierwszej kolejności przekazana została im odzież oraz podstawowa chemia gospodarcza. Jednak to nie wystarczy. Wolontariusze organizują zbiórkę przedmiotów – najbardziej niezbędne to: mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów, papier toaletowy czy karma dla zwierząt.

Koordynatorem akcji jest Joanna Szymańska. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 512 919 565. Każdy może pomóc!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.