Pomaluj TRAXXY – konkurs KM rozstrzygnięty

Region

24 czerwca Koleje Mazowieckie ogłosiły konkurs na projekt malatury 11 lokomotyw TRAXX firmy Bombardier. Zwycięzca konkursu została studentka SGGW Dominika Niksa.

Spośród 150 nadesłanych prac do konkursu zakwalifikowano 130 projektów. Spośród nich jury wybrało cztery projekty. Za najlepszą propozycję uznano pracę Dominiki Niksy z SGGW. Pozostałe trzy prace wykonane przez Beatę Mikulik-Bihaowicz z Warszawy, Piotra Kilanowskiego z Warszawy i Artura Mieszańca z Krakowa otrzymały wyróżnienia.

– Cieszymy się, że konkurs ściśle związany z koleją, spotkał się z tak dużym zainteresowaniem – powiedział Artur Radwan, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich. – Wpłynęły do nas bardzo ciekawe projekty, praktycznie z całej Polski. Jedynym ograniczeniem dla projektantów była kolorystyka, opierająca się na oficjalnych barwach Kolei Mazowieckich. Tak wiec projekty musiały zawierać kolor zielony, żółty, biały i szary.

11 nowych lokomotyw wyprodukowanych przez Bombardiera ma pojawić się na torach w połowie przyszłego roku. Dzięki nim wreszcie będzie można korzystać z funkcji push-pull, która umożliwia jazdę w dwóch kierunkach bez konieczności przepinania lokomotywy.

Poniżej wyróżnione prace:

autor:

Beata Mikulik-Bihałowicz


autor:

Piotr Kilanowski


autor:

Artur Mieszaniec

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.