Pomagają z pasją i zaangażowaniem

Grodzisk Maz.

W trakcie środowej sesji rady gminy Grodzisk Mazowiecki nie zabrakło miłych niespodzianek. Prezenty i wyróżnienia otrzymali... policjanci. To swoiste podziękowanie za organizację charytatywnych imprez.

Każdego roku w Grodzisku Mazowieckim odbywa się charytatywny turniej piłki nożnej. Niewiele osób jednak wie, że organizatorem tej imprezy nie jest urząd miejski. Turniej organizuje grupa policjantów z Grodziska przy wsparciu udzielanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W tym roku turniej odbył się w lutym. Drużyny grały dla Marcina Bonieckiego, policjanta u którego zdiagnozowano chłoniaka. W trakcie turnieju oprócz zwyczajnych halowych potyczek, można było zobaczyć mecz gwiazd: Legii Old Boys i Przyjaciół z Gwiazdami Disco Polo

W składzie Legii Warszawa Old Boys zagrali m.in. Piotr Włodarczyk, Dariusz Dziekanowski, Piotr Mosór, Marek Jóźwiak, Jacek Cyzio, a wesprą ich przyjaciele: Piotr Świerczewski, Sebastian Wątroba, Jarosław Jakimowicz i Grzegorz Jędrzejewski. W zespole Gwiazd Disco Polo zaprezentowali się: Dawid Narożny i Daniel Wilczewski (Piękni i Młodzi), Radek Liszewski (Weekend), Krystian Pudzianowski (Pudzian Band), Kamil Kossakowski i Patryk Szmajowski (DiscoBoys), Karol Zawrotniak (Defis), Przemek Budka (Eratox), Radek Kudelski (Bayera), Maciej Kuśmierz (Maczo), Marcin Siegieńczuk czy Grzegorz Tchórzewski (Freestyle). W imprezie udział wzięli również Andrzej Strejlau, Daniel Olbrychski, Zygmunt Chajzer oraz Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.

Trud i zapał jaki policjanci wkładają w organizowanie imprez, która przyciąga prawdziwe tłumy postanowili docenić grodziscy włodarze. – Jakiś czas temu do mojego gabinetu weszli panowie z policji. Przyszli w miłej sprawie, żeby powiedzieć mi, że mają pomył. Chcieliby zorganizować imprezę w trakcie, której zbieraliby pieniądze. Bo akurat jest dziecko kolegi policjanta i trzeba mu pomóc. Powiem szczerze, że widział zapał, ale zastanawiałem się jak to wszystko uda się zorganizować. A jeszcze trzeba to mocno podkreślić, kiedy im powiedziałem: słuchajcie możemy wam pomóc,  to oni tak powiedzieli: nie panie burmistrzu nie ma sprawy my sobie poradzimy. Z ciekawością patrzyłem na to co się wydarzy – wspominał na marcowej sesji rady gminy Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – I wydarzyło się. wielka impreza dla naszych mieszkańców. Zorganizowali to znakomicie, nie było żadnych problemów. Mało tego pomogli mocno. Podjęli decyzje , by zrobić kolejne turnieje. Ostatnio był piękny turniej na którym pomagali koledze z Jaktorowa, który ciężko zachorował. Już do mnie przyszli i mówią że będą robić kolejną imprezę i szujką teraz komu pomóc. Prawdopodobnie pomoc powędruje do jednej z grodziskich rodzin – dodał.

Prezenty i podziękowania za trud, pracę i pomysł powędrowały do asp. Oliwii Orlik, asp. sztab. Marka Osiadacza, asp.. sztab. Norberta Sieczka, mł. asp. Marcina Kołdrasa oraz mł. asp. Piotra Komara. Wszyscy podziękowali za upominki i zapewnili, że już przygotowują się do kolejnej imprezy.

– To jest coś pięknego co robicie. Jestem zszokowany waszą energią i pasją – podkreślił Grzegorz Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.