Policyjne kontrole drogowe w regionie

Region

15 marca policjanci z komend powiatowych prowadzili kontrole, które miały przeciwdziałać wykroczeniom drogowym – głównie przekraczaniu dozwolonej prędkości i stanu trzeźwości. Niektórzy kierowcy stracili prawo jazdy, a innym grozi nawet więzienie.

Pruszkowscy policjanci w swoich działaniach wykorzystali radiowozy z wideorejestratorami. Efekt? – Wczoraj policjanci z pruszkowskiej drogówki w godzinach 7-21, na głównych drogach powiatu pruszkowskiego  skontrolowali 44 pojazdy i ujawnili 43 wykroczenia w ruchu drogowym. W 36 przypadkach kierujący pojazdami przekroczyli dozwoloną prędkość. Na 41 kierowców nałożono mandaty karne, 35 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. W dwóch przypadkach sprawa łamania przepisów ruchu drogowego skończyła się skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie. Za przekroczenie prędkości „+50” jeden kierujący stracił prawo jazdy – poinformowała asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Natomiast sytuacja w powiecie grodziskim wyglądała nieco inaczej, zatrzymano wielu nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był mężczyzna, który poruszał się przed godz. 11.00 po jednej z dróg w gminie Jaktorów. 39-letni Norbert P. miał ponad promil alkoholu. Później „wpadali” następni. – Kilka minut później załoga ruchu drogowego została wezwana do kolizji na drodze krajowej nr 8. Na miejscu okazało się, że zderzyły się ze sobą dwa samochody- ciężarowy daf i osobowy ford . Badanie stanu trzeźwości obu kierujących wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy, ale za kierownicą forda siedział 36-latek z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie. Piotr T. również wkrótce usłyszy zarzuty karne – informuje asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Przed 18.00 policjanci z Jaktorowa zatrzymali do kontroli opla. 45-letni Radosław K. miał w organizmie aż 2,4 promila alkoholu. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.