Policyjne działania „SMOG”. Sprawdzają pojazdy

Region

Od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu pruszkowskiego prowadzone są przez policjantów ruchu drogowego działania „SMOG”.

Pruszkowska drogówka kontroluje stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może powodować zwiększoną emisje spalin do atmosfery. Zatem kierowcy, których pojazdy kopcą z wydechu muszą liczyć się kontrolą drogową. Ale nie tylko to będzie brane pod uwagę przez drogówkę.

Policjanci sprawdzą czy układ wydechowy pojazdu nie powoduje nadmiernego zadymienia, a także sprawność innych układów, w tym kierowniczego, hamulcowego i zawieszenia. Podczas działań funkcjonariusze zwracać będą również uwagę na stan trzeźwości kierujących, czy popełniane przez nich wykroczenia w ruchu drogowym, na stan ogumienia, prawidłowe oświetlenie i oznakowanie pojazdu – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Standardowo funkcjonariusze będą reagować także na naruszenia przepisów ruchu drogowego, w szczególności takie, które są przyczynami zdarzeń drogowych, kolizji i wypadków. Zwrócą też uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.